Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A cigány emberek között miért...

A cigány emberek között miért van olyan kevés szemüveges?

Figyelt kérdés
Akárhányat látok, jobban élőt vagy szegényebbet, egyáltalán nem látok szemüvegest. Ez valami genetikai dolog?

2013. jan. 11. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Még az is lehet.De az is,hogy nem foglalkoznak vele,hogy mennyire látnak rosszul,amúgy a szemüveg elég drága és vigyázni is kell rá,szóval nem nekik való.
2013. jan. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább más kérdés. Pl. kis cigány kölyköt láttam már az SZTK-ba szemüvegben, vagy olyan szemüvegben aminek az egyik lencséje le volt takarva. Ez nyilván nála genetikai dolog, betegen születhetett a szeme. Viszont, az átlagembereket (pl. magyarok) ha megnézzük sok olyan van aki pl. rengeteget tanul, emiatt romlik a szeme és szemüveg kell. Vagy épp számítógép előtt ül, irodai, adminisztratív munkát végez, és az idő előrehaladtával romlik a szemük.


Viszont mivel a szegényebb roma családoknak nincs se számítógépük, és nem is nagyon dolgoznak, nagyon maximum fizikai munkát, így a szemük nincs kitéve olyan károsító tényezőknek mint a dolgozó, tanuló emberek szeme. Egyébként én is nagyon ritkán látok szemüveges romát :) Sőt... inkább ahogy írtam, kisgyereket, mintsem felnőttet. Ez olyan minthogy szakállas cigányt sem láttam még :D Ez is fura.

2013. jan. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet genetika

meg környezeti ráhatások... csóróság ugye jelentheti hogy se tv, se számítógép nincs, a gyerek csak iskolában lát ilyet, mivel otthon nincs és nem tud gyakorolni ezért béna informatikából, nem olyan suliba és szakmára fog jelentkezni ahova az kell, nem dolgozik vagy ha igen, kétkezi munkát

nálunk is, 15 éves koromig nem volt se tv, se számítógép, olvasni varrogatni nem szeretek, egész gyerekkorom úgy telt hogy kinn a szabadan futkároztam, most se sokat tanulok/gépezek... mitől is romlana el?

anyám apám 53 évesen kaptak szemüveget, egész család nagyon későn romló szemű

2013. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Köztük is van olyan akinek nem teljesen jó a szeme csak nem hordják a szemüveget. Egy cigány lányt láttam már aki szemüveges de amúgy tényleg ritka.

Az baromság hogy attól romlik ha sokat tanulsz vagy ha sokat dolgozol.

Sose voltam jó tanuló, nem is tanultam olyan sokat mégis 7 éves korom óta szemüveges vagyok. 1 éve dolgozok és kb 3 éve nem romlott már a látásom.

2013. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
van pénzük kontaklencsére. pontosabban nekünk lenne rá pénzünk, de nekik kell adnunk.......
2013. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem valók emberi társadalomba

Nem csak szemüveges,de fogszabályzós cigány sincs

Menny el egy dzsungelba,ott se fogsz szemüveges meg fogszabályzós majmokat látni

2013. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60% genetika 40% környezeti hatás. Ha nagyon kell, és még pénz is van rá, kiváltják, megcsináltatják. De menő legyen ám akkor!
2013. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már láttam szakállas cigányt.
2013. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!