Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakt...

Hány éves kortól lehet kontaktlencsét hordani? és milyen lencsét vegyek puhát vagy keményet? Melyik a jobb? ja az egyik szemem gyengébb, mint a másik így drágább lenne a lencse?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

1. Amikor megtanulsz helyesen írni.

2. Amilyet a szemorvosod ajánl, valszeg lágy lencsét.

3. -||-

4. Nem drágább.

2013. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az elsőnek miköze van a kontaktlencséhez?
2013. jan. 12. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kontaklencsétől nem tanulsz meg írni..

Miért nem olvassa el sok ember az üzenetet, ami előtt elküldené? -.-"

Szánalmas..

4 mondatban 5 hiba..

2013. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet lencséd bármikor ha ismered a higiéniás szabályokat és képes vagy be is tartani azt. Az orvos mondja meg hogy neked milyen lencse jó. Csak különleges esetben adnak kemény lencsét, az elég ritka. A dioptria különbség miatt nem drágább a lencse. Ha tórikus kell akkor viszont drágább lesz sokkal.
2013. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de én olyat hallotam hogy a kemény lencse jobb mint a puha

lencse

2013. jan. 15. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
14 éves kor alatt nem lehet,ha jól tudom.
2013. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 12 éves vagyok és van kontaktlencsém. Szerintem puhát vegyél. Nekem az van és szeretem, de amit az orvos mond. A keményet még nem próbáltam. Nem drágább csak berakásnál figyelni kell, hogy jót tegyél be.
2013. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lágy sokkal jobb. De nem te döntöd el, hanem az orvos, hogy mit kapsz. Kemény lencsét már rég nem adnak senkinek, csak ha egyáltalán nem jó semmi más. De az igen ritka. A legújabb lencsék szilikon-hidrogélből készülnek, az a legjobb a szemnek.
2013. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!