Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül körülbelül a...

Mennyibe kerül körülbelül a kontaktlencse egy évre?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagy már vagy 10 éve (17 éves vagyok) és már nagyon unom a szemüveget, ezért gondolkodtam el a kontaktlencsére való átváltáson. A kérdésem az hogy kb mennyibe kerül egy évre a kontaktlencse és a tisztító folyadék hozzá? A szemem egyébként 2 dioptriás és értelemszerűen nem alkalmanként hanem mindennap hordanám.

A szemüvegemet másfél évente szoktuk cserélni és legutoljára 60000 forintba került. Ennyibe belefér a kontaktlencse? Előre is köszönöm a segítséget.


2013. jan. 14. 18:38
 1/3 Joci84 válasza:
én is kontaktlencsét használok! Amit én használok (Biofinity nagyon jó) az 3 hónapra 8-9000 ft, Ez 3 pár kontaktlencsét jelent és havonta 1 párt használok el, de van, hogy 2 hónapig is használok 1 párt! Azt úgy is érezni amikor már nem jó! A tisztító folyadék kb 2000-2500 ft ez bőven elég fél évre! Kiszedni, berakni és tisztítani nem nehéz, ha ráérez az ember!Ezt a lencsét elvileg éjjelre ki kell venni, de csak heti egyszer veszem ki, amikor már homályos egy picit a látás! Szóval tudom ajánlani! Nézz körül sok helyen van olyan akció, hogy ha ott rendelsz lencsét, akkor ingyenes a szemvizsgálat!
2013. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is Biofinity van. 3 pár(azaz 6db) 7000ft-ba kerül a netről rendelve. A folyadék kb 2000ft és 3 hónapig elég.

Ha kiszámoljuk akkor éves szinten 36.000ft-be kerül.

Viszont én 1 párat 2 hónapig hordok, így 22.000ft egész évre.

Ha az optikában venném akkor 63.000ft-ba kerülne 1 évre.


Szemüveg ezután is kelleni fog, hiába írod le hogy másfél évente 60.000ft. Betegen nem használhatsz kontaktlencsét(láz, nátha, gyulladt szem, allergia)

Jobban lesz azért kímélve a szemüveged ha kontaktlencsét hordasz, pl nem fog olyan gyorsan lekopni róla a festék és nem lesz karcos annyira.

2013. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség hogy kell szemüveg, nekem sincs már évek óta... elég a kontaktlencse, és lehet betegen is hordani. Max a kemény lencsét nem lehet, de úgysem olyat kapsz.

Az én lencsém egy évre kb 20ezer ft, netről rendelem mindig. A folyadékot Rossmannban veszem, 3havonta 1200 ft. Olcsóbb mint a 60ezres szemüveg.

2013. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!