Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Focus meg PRK kezelés tapaszta...

Focus meg PRK kezelés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Február elején megyek szemvizsgálatra, mivel meg szeretném műttetni a szemem. Az orvosok össze vissza mondtak dioptriákat cilindereket, de jelenleg -5,50es lencsével látok jól a többivel homályos volt mivel az egyik rosszabb. Szóval rejtély, hogy hányas a szemem :(

Focus med-hez megyek vizsgálatra februárban PRK-val szeretném megcsináltatni valakinek van tapasztalata? Csak akkor csináltatnám meg ha a szemeim teljesen jók lennének vagy csak este vezetéshez kéne maximum szemüveg...

Köszi!


2013. jan. 15. 13:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, javítom: Focus Med
2013. jan. 15. 13:56
 2/12 anonim ***** válasza:

Én náluk csináltattam a PRK-mat, igaz nekem csak -2-es volt a szemem. Azt, hogy meg lehet-e csinálni neked ezt a műtétet, ők bemérik pontosan majd a vizsgálaton.

Magáról a helyről, személyzetről csak jót tudok mondani, mert mindenki rendes és kedves volt, sosem kellett órákat várni. A műtét maga kb. 5 perc volt, előtte kaptam érzéstelenítő szemcseppet, és azonnal jól láttam utána. Mikor elmúlt az érzéstelenítő, eléggé fájt, szóval 4 napot sötétben töltöttem, mert minden fény zavaró volt, aztán a védőlencsét, amit rátettek, leszedték, és a következő napra szinte elvágták a fájdalmat.

Ezt a pár napot nagyon megérte, mert annyira hozzá lehet szokni a jóhoz, hogy reggel kinyitod a szemed, kipattansz az ágyból, és olyan, mintha bent lenne a lencséd.

Utána is rendesen megvizsgáltak a havi kontrollon. Szóval én csak bátorítani tudlak, hogy ha lehetséges, nyugodtan vágj bele.

2013. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és hányszor kellett vissza menned még utána? mert én Győrből mennék oda és nem tudnék minden honapban annyit költeni még benzinre is. Köszi a választ!
2013. jan. 16. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos ha jól emlékszem úgy volt, hogy rögtön műtét után másnap mentünk kontrollra, aztán rá két napra megint mentünk, amikor leszedték a védőlencsét. Utána pedig havonta kellett járnom ellenőrzésre 1 évig. Viszont rugalmasak, mert szombaton is van vizsgálat, ha hétköznap nem érsz rá.
2013. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hú az húzós lenne úgy :/ Lehet engednék, hogy Győrbe maszek dokihoz járjak majd kontrollra. Leginkább attól rettegek, hogy utána is kell még szemüveg vagy lencse, mert pl -2-es marad :(
2013. jan. 16. 16:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát, ezt csak ők tudják megmondani, aztán a vizsgálat után eldöntöd, hogy hogyan tovább :)
2013. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy másik eljárással műtötték a szemem, így nekem nem volt fájdalmas és nem is kellett sötétben lennem utána napokig. Másnap vissza kell menni ellenőrzésre, de meg tudod beszélni, hogy a többit Győrben csinálják. Én is csak az egy hónapos vizsgálatra mentem fel Pestre, a többit a szemészem megcsinálta.
2013. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menjél vonattal bakker, ha nem futja benzinre... Fúh apám...
2017. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
csupán 4 éves a kérdésem :D Ja és ugyan annyi vonattal mint autóval, de nem is zavarjon :D pfúú apáám
2017. jún. 8. 11:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, én az első válaszoló vagyok, aki ideírt. Megműttetted? Mi lett végül a sztori vége? :D
2017. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!