Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Próbalencsét kaptam optikában,...

Próbalencsét kaptam optikában, így néz ki a csomagolása: létezik, hogy nem dioptriás? Valaki, aki ért hozzá, segítene, légyszi?

Figyelt kérdés

[link]

Most bent van, és nagyon homályosan látok vele, konkrétan rosszabb, mint nélküle. Nekem gyanús az a -0,5 és -0,0 a vonalkód felett... lehet, hogy nem is dioptriás, csak egy sima lencse? Amúgy a szemem terv szerint: a bal -1,0 és a jobb -1,5. Vagy fordítva, igazából nem vagyok benne biztos...

Vagy lehet, hogy "kifordult"/"átfordult" a lencse? Annak mik a "tünetei"?)

Nagyon megköszönöm, ha valaki segít :)


2013. febr. 1. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz lencsét kaptál. Menj vissza, hogy cseréljék ki. Nem is a megfelelő dioptriát kaptad. Én csak azt nem értem, hogy nem gyakoroltatták veled a berakást, kivételt? Mert akkor egyből rá kellett volna jönni, hogy ez nem a neked való lencse. Ha kifordult volna, akkor a szemed sem bírnád kinyitni, szúrna, azt biztos, hogy tudnád, ha nem jó.
2013. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egyik feles a másik 0-ás.
2013. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Gondoltam, hogy az a 0 és 0,5 nem stimmel :)

De gyakoroltatták, de nagyon sokáig nem sikerült; amikor pedig végre beraktam, gondoltam, csak azért homályosabb kicsit, mert sokat piszkáltam a szememet, és majd kitisztul. Meg ott annyira nem is tűnt fel, hogy nem jó, itthon viszont több ideig bent volt.

2013. febr. 1. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
ráadásul mindkettő cilinderes is, nem tudom, hogy neked alapból ilyen kell-e.
2013. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a cilinderes az stimmel :)
2013. febr. 2. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Te, nem cserélted meg a kettőt? Próbáld már meg fordítva :)

A cilinderesnél irányba is kell állnia. A szemüveged mekkora?


Ám menj vele vissza hétfőn, addig teszteld.

2013. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!