Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Recept nélkül, bemondás...

Recept nélkül, bemondás alapján készítenek szemüveget a boltban?

Figyelt kérdés
Ha nem muszáj orvossal feliratni a lencsét, akkor azt a kört kihagynám.
2013. febr. 5. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell recept, de bevizsgálás nélkül nem fognak neked csinálni szemüveget, de azt ott meg tudják csinálni.
2013. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Perszehogy csinálnak. Amennyit csak akarsz.
2013. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de a saját jól felfogott érdekedben én nem hagynám ki. Ugyanis nem csak a dioptria számít, hanem a szemek távolsága, az esetleges asztigmia, illetve egyéb eltérések, amik módosítják a lencsét. Az SZTK ingyen van, a vizsgálatot el tudják végezni ott is. Ha meg nem akarsz várni, akkor menj be egy Ofotért-be vagy más optikába, ott is van szemész-optimetrista (van valami párezer forintos ára a vizsgálatnak, de a szemüvegéhez képest elenyésző).
2013. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, az én dokim sosem receptre írja fel, hanem egy cetlire, azt adom oda, és aszerint megcsinálják.

Tehát akármit írhatnék rá, megcsinálnák. :P

2013. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Kedves #3! A szemtávolság + asztigmia eszembe se jutott. Főleg, hogy nem is tudom, mi az asztigmia. (Most kerestem rá.)


Az SZTK-ról annyi a véleményem, hogy egy pupillatágítással egybekötve szemfeneket vizsgáltak, majd ezután mondták, hogy oké akkor nézzük meg milyen lencse kell. Egyik szememre mínusz, a másikra plusz jött ki. Rá egy hétre elmentem egy maszekhoz, ott mínusz lett mind a kettő, és azokkal a lencsékkel tökéletesen látok.


Elmegyek egy maszek dokihoz. 6k lesz a vizsgálat, de az fix, hogy jó lesz. A szemüveg kb 25k, többet nem fizettem még érte sose.

2013. febr. 7. 00:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy olyan optikába járok, ahol optometrikus dolgozik, és a vizsgálat ingyenes.Csak időpontot kell kérni, és nincs kapkodás, mint az orvosnál, hanem türelmesen végigpróbálgatjátok, hogy milyen lencsével látsz a legjobban.

De volt már olyan is, hogy megkarcolódott a szemüvegem lencséje, és ki kellett cserélni a keretben. Akkor nem kellett vizsgálat, hanem a régi lencse adatait bemérték: a dioptriát cilinderrel együtt. A szemtávolságot meg az optikus is megméri egy vonalzóval.

Régen mindenki a szemészeten íratott fel szemüveget, de akkor volt rá TB-támogatás, és nem voltak optometrikusok. Most már egyre többen választják az utóbbit.

2013. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!