Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek mikor lesz gyógyít...

Szerintetek mikor lesz gyógyítható a tompalátás?

Figyelt kérdés
vajon mikor ér oda az orvostudomány hogy megoldást találnak a tompalátásra?

2013. febr. 11. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most is lehet takarással,felnőtt korban javulást elérni.csak sokkal hosszabb és macerásabb mint gyerekként.

Az egyik barátnőm a fél szemére megvakult,a másik szeme gyerekkora óta tompalátó volt . Majdnem teljesen helyrejött,miután a másik szeme világát sajnos elvesztette..egy minimális hiba maradt rajta .

Az agy rengeteget tud kompenzálni . Ilyen tragéida (vakság) sem kell hozzá ,csak úgy hosszadalmasabb .

2013. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 16 éves vagyok,most derült ki hogy tompalátó vagyok,takarásos módszert kell alkalmaznom itthon,suliban pedig egy speciális homályosított lencsés szemüveget kell viselnem,ezen felül játszani kell akciójátékot napi 1 órát. Nagyon remélem hogy igazad van,és tényleg javítható.
2013. febr. 11. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy kis tompalátásom az egyik szememen,de nagyon enyhe,szerencsére a kétszemes együttlátásom elég jó szemüveggel,úgyhogy nem zavar. Első válazsoló voltam.

Jó orvost találtál!!! Vannak akik kb 10 éves kor után rávágják,hogy nincs mit tenni. tudod az egész szervezet,.köztük a szem is,törekszik a hibák javítására,kompenzálására .A tompalátó szem,tulajdonképp "ki van kapcsolva",legalábbis takaréklángon ég , gondolom kancsal vagy/voltál kezeletlenül,vagy korrigálatlan túllátásod volt eddig. Az agy úgy gondolja ,ha nem tudja összehangolni a két szem által alkotott képet valamit miatt (fent emlitett okok) ,akkor egyszerűen beszünteti az egyiket,hogy a látott kép feldolgozható,jobb minőségű legyen .Tulajdonképp semmi nem indokolja,hogy ez végleges lenne (általában,néhány extrém esettől eltekintve) . Egyedül az orvosok lustasága az,ami miatt rengeteg ember tompalátó marad .

16 évesen helyre lehet hozni. Nagyon nagyon szigorúan tartsd be takarást és a szemüvegviselést .

2013. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Kancsal nem voltam,valószínűleg nagy volt a két szem közötti látásélesség különbség.Igazából nem orvos segített,hanem egy optikus. Az orvos elküldött azzal az indokkal hogy kell egy sima szemüveg és kész...Betartani mindenképp betartom,hivatásos járművezető akartam/akarok lenni,oda mindenképp kell az éles látás.1 hónap múlva megyek kontrollra,ott majd kiderül hogy javult-e akár minimálisat is.Köszönöm a választ.
2013. febr. 11. 19:34
 5/5 anonim válasza:
Szia! Tompaláto vagyok most 15 éves. Segitett a takargatás ?
2015. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!