Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Bal szemmel nem tudok olvasni...

Robcsi14 kérdése:

Bal szemmel nem tudok olvasni . Jobb szemmel tökéletesen látok mindent miért van ez?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és kb 10 éves korom óta észleltem hogy a bal szememmel még olvasni sem tudok itt a gyakorikérdések oldalán lévő betüket sem tudom kiolvasni ha eltakarom a jobb szemem..... szemüvegnek meg nem örülnék.... mert a jobb szememet nem akarom tönkre vágni vele..

2013. febr. 19. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 23 évesen annyi eszed sincs, hogy elmenj szemészetre, akkor csak gratulálni tudok! Ha az egyik szemed rossz, és a másik teljesen jó, akkor a jó szemre csak egy sima üveglencse kerül majd, ami nem fogja elrontani a szemed. Azért 23 évesen elég gyerekes, hogy nem örülnél a szemüvegnek, mert ha muszáj akkor bizony muszáj....
2013. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor kontaktlencse.Mi itt a gond?Ha nem látsz

rendesen,irány a szemészet.

2013. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj! Ha nem korrigálod a bal szemed, akkor a jobb is utánaromolhat.

Jobb is, ha kontaktlencsét választasz, mert ha nagy a különbség a két szemed törőereje között, és szemüveggel próbálkozol, akkor az agyad nem tudja a két képet összeolvasztani.

2013. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

HAli, nekem is így van, csak nekem kb 1-2 évesen történt, szemidegbénulásom van a bal szememben, orvosok felírtak rá valami nagyon erős szemüveget és teljesen elrontották, én semmilyen betűt nem tudod elolvasni vele. Na jó, talán a legnagyobbat látom a szemészeti táblán. A jobb szemem, mint a sasnak olyan éles :)


A lényeg a lényeg, kb 14 éves koromban megvizsgáltattuk a szeme, hogy kell e új szemüveg, vagy sem.

Azt mondták felesleges, mert ez az állapot se romlani, se javulni nem fog. (szemüvegbe sem láttam semmit)

2013. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.....meg fogok próbálni egy szemüveget.... de ha nem javul a látásom...nem tudok igy sem olvasni...ak lehet hogy egy időmulva megvakulok a balszememre ? Elég szomorú hogy a jobb szemem is utánaromolhat...... még nem vettem észre semmi romlást (LOL) de idővel biztos romlani fog.....mert nagyon erőltetem főleg munkahelyen ahol ponthegesztőn dolgozom nagyon precíz munkát kell végezenm :( 90 ezerért :((((( nem tudom mit tegyek..... lehet igy születtem...nem tehetek róla....mindenkinek adtam +1 pontot.... köszönöm :(
2013. márc. 2. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
na megvakultal mar?
2021. nov. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!