Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse használókhoz...

Kontaktlencse használókhoz lenne néhány nagyon egyszerű de annál fontosabb kérdésem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1. Havi kontaktlencsét hány alkalommal lehet hordani? Elfelejtettem rendelni, és pont most használom egy hónapja a próbalencsémet :s

Hogy mennek ezek tönkre, már nem láttok benne olyan élesen, vagy nem lehet majd idővel berakni, nem tapad majd a szemhez? Vajon mennyi bírhatnak?


2. Én annyit tudok, hogy magas víztartalmú lágy próbalencsét kaptam, akkor most milyet rendeljek?

Pl ez szerintetek jó:

[link]

Honnan tudom, hogy melyik lágy, ezt most mit jelent?


3. Az adott lencséhez mind1 hogy milyen tisztítószert veszek? [link]

Mert pl itt azt írja "ápolószer szilikon- hidrogél és lágy lencsékhez"

Akkor ez most a fentebb említett lencséhez nem ajánlott?

Vagy lehet bármilyen lencséhez bármilyen tisztítószert használni :)?


2013. febr. 21. 20:32
 1/4 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm
2013. febr. 21. 20:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak olyan lencsét rendelj amilyet már próbáltál, a többi nem biztos hogy jó lesz... találomra semmiképp ne rendelj.

A biofinity lágy lencse, tehát ahhoz lágy lencséhez való folyadék kell. Pl olyan amit linkeltél.

2013. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Találomra sose rendelj lencsét!


Én mikor először vásároltam kontaktlencsét, 2 félét próbáltam, elvileg mindkettőnek jónak kellett volna lennie, viszont az egyikben egy 10 perc után homályosan láttam. Szerencsére a drágább volt az és az olcsóbb lett a jó :)


Havi kontaktlencsém van, de már több éve hordok lencsét, és már ellustultam annyira, hogy nem írom fel mikor raktam be az újat, így megesik, hogy túlhordom a lencsét, akár egy héttel is. Viszont ha úgy érzem, hogy már piszkál/ koszos, és nem tudom letakarítani, hogy jobb legyen akkor akár 4 hét előtt is cserélek!

2013. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
pár éve nyáron -amerikában- tönkre ment a szemüvegem, és csak egy pár lencsém maradt (2 hetes, lágy lencsék). rendelni nem tudtam, hazajönni szintén nem. nem volt más választásom, ha látni akartam, hordtam tovább. 1-1,5 hónapig használtam ugyan azt a párt, és nem volt semmi baja sem a szememnek, sem a lencsének -pedig elég érzékeny a szemem. persze minden este jól megmostam a folyadékban. ha pár nappal túlhordod, nem lesz semmi baj :)
2013. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!