Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez nagyon ront a szememen?...

Ez nagyon ront a szememen? (lejjebb)

Figyelt kérdés
Kontak lencsém van már fél éve de előtte kb 2 évig szemüvegem volt. És itthon ha tv-zek, vagy számítógépezek akkor a szemüvegemet használom. A kontaklencsét csak utcára vagy iskolába. De a szemüvegem valamivel már gyengébb vagyis erősebb kellene mert a szemem azóta romlott. Nagyon ront a szememen ha utcára napi megengedett órát használok lencsét de azt a megfelelő dioptrián, és emellett itthon csak ha szükséges gyengébb szemüveget használok? Egyébként nem annyira feltűnő a külömbség a lencse és a szemüveg eltérése között. Talán fél dioptria

2013. febr. 26. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
nem ront a szemeden . Sőt,inkább jó is,hogy nem hordod túl a lencsét ,mint sokan mások! Amúgy ha zavar ,hogy picit gyengébb a szemüveged csináltass egy új pár lencsét a régi keretbe ..ha nem zavar a kis különbség,akkor semmi káros következménye nem lesz.
2013. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, bár nekem szemüvegbe is néha kicsit hunyorogni kell hogy jól lássak. De több éve hordom így és nem romlott a szemem, szóval nem hinném hogy árt.
2013. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is, amíg volt lencsém, szemüvegem direkt úgy írta fel a doki, hogy a szemüvegem valamivel gyengébb legyen. Nem értettem a miértjét, rákérdezni az izgatottság miatt nem is jutott eszembe, de amikor 3 év után újravizsgálta másik orvos, nem állapított meg nagy fokú romlást(néhány tized volt a különbség, azt meg a munkám számlájára írom).
2013. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!