Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1,5-ös szememen még -1,5...

-1,5-ös szememen még -1,5 cilinder, akkor most milyen a szemem?

Figyelt kérdés

-1,5-ös a szemem, van rajta még -1,5 cilinder. Akkor most úgy látok, mint az, akinek -1,5-ös a szeme, vagy úgy mint az, akinek -3-as a szeme?

Remélem azért érthetően meg tudtam fogalmazni :)


2012. nov. 15. 22:21
 1/4 tatabike ***** válasza:

Hm. Nekem olyan szemüvegem volt, hogy -2 dioptrián egy +0.5 cilinder. Általában a szem speciális elváltozásánál alkalmazzák ezt, nekem pl. olyan van, amit semmilyen lencsével nem lehet tökéletesen korrigálni, csak közelítőleg. Mondjuk én nem veszem észre, a doki mondta.

Szerintem Nálad is az lehet, hogy csak simán egy -3 dioptria nem jó, hanem előbb meg kell törni a beeső fénysugarakat egy -1.5-tel, aztán az így megtörtet még egyszer -1.5-tel, és így korrigálja a szemed hibáját. Mondjuk én ilyennel nem találkoztam, hogy a cilinder is meg az alap lencse is mínuszos.

2012. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tatabike ***** válasza:
Amúgy meg azért van, közbe eszembe jutott, mert a szemgolyód, ahogy az enyém is, nem teljesen gömb alakú. Ezért kell a cilinder.
2012. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
-1.5ös a szemed, a cilinder az fénytörési hibára van, az nem dioptria.
2012. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát úgy látod a szememmel, mint az, akinek -1,5-ös a szeme?
2012. nov. 21. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!