Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Próbálta már valaki a havonta...

Próbálta már valaki a havonta eldobható kontaklencsét tovább hordani, esetleg később újra elkezdte hordani a már elvileg kidobni valót?

Figyelt kérdés
Lett valakinek nagyobb baja tőle?

2013. febr. 26. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szaruhártyafekély,deformitás .. ilyen és ehhez hasonló finomságokat lehet szerezni ha huzamosan túlhordod a lencsét.

Szerinted viccből van meghatárizva,meddig viselhető ? Tudnod kell ,hogy a szemnek oxigénre van szüksége.ha hiperszuper oxigénáteresztő lencséd van,akkor sem olyan,mintha nem lenne , csak tapasztalatból elmondom neked,hogy szemészeti viszgálaton az is meglátszott,hogy 2 héttel ezelőtt még kl volt a szememen... 2hét!!4 és én nem hordtam túl ,így képez iylen szép kis "lenyomatot" a szaruhártyán .

Nekem mindegy,a te szemed, egy darabig biztos nincsenek szabad szemmel látható vagy észrevehető jelei a túlhordásnak,de attól még léteznek.. majd jön a vörösödés,jó kis vastag ereződés a szemben ,szemszárazság,és ha valakinek még ez sem elég,és továbbra is foyltatja a szeme roncsolását a túlhordással,akkor az említett fekély,deformitás ésatöbbi. Te tudod.

2013. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 hetes lencsét mindig is 2 hónapig hordtam, semmi bajom tőle, járok évente vizsgálatra, semmi gond a szememmel. Nyilván ez a túlhordás nem minden lencsével szerencsés dolog, mert mondjuk egy régi hidrogél lencse tuti tönkretenné a szemed... csoda hogy még kapható egyáltalán.
2013. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!