Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy -8,5 dioptriás lencsét...

Egy -8,5 dioptriás lencsét lehet szépen vékonyítani vagy az már a legjobb vékonyítással is vastag lesz?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak -18 van.ÉS csodalkoztam nem is annyira vastag.Na azert nem olvaso szemüveg vèkonysagu,de nem feltünö.
2013. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az is számít ,milyen keretet választasz. Egy jó magánoptikát keress,ott ellátnak jótanácsokkal. Amúgy célszerű minél kisebb,és oválisabb keretet választani . És magas törésmutatójú lencsét. De ezt az optikábvan mind elmondják neked és meg is tudják mutatni kb miylen vastag lesz.
2013. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Igen, meg lehet oldani. Megfelelő lencse és megfelelő keret kell hozzá.

A lencse szélének vastagsága sok mindentől függ. Keret formája, mérete, pupillatávolságod, lencse törésmutatója stb.

Érdemes nem túl széles keretet választani, és nem túl vékonyat. (A keret maga is elrejti az élvastagság egy részét.)

Példa: Egy kb 45 mm széles szemüveglencserészes szemüveg, 18 mm orrnyereg rész, 55 mm pupillatávolságú ember =

1.67-es lencsével kb élvastagság 7 mm lesz

1.7-es lencsével 6.6 mm (egy részét elrejti a 3-4 mm vastag keret)

1.74-es lencsével kb 6.4 mm


Kicsinek tűnik a különbség, de nem az, nagy az esztétikai különbség kettő méret között, mert ugye nem csak a szélén kezd el vastagodni a lencse, hanem egy ívben. (A fenti adatok csak példaként vannak, ha szélesebb a keret, akkor magasabbak az értékek pl.)


-8.5-Dioptriára szerintem a 1.74-es törésmutatójú lencse való tini/felnőtt méretű szemüvegeknél. (1.7-es minimum, de én mindenképpen a legmagasabbat választanám az 1.74-t. kisgyermeknek a kis keret miatt viszont nagyobb részt vágnak le a lencséből, ezért ott alacsonyabb törésmutatójú is jó)


Egy valami fontos még, jó AR réteg(tükröződésmentesítő) réteggel kell kérni (abból sem a legolcsóbb, mert minél magasabb a törésmutató, annál jobban tükröződhet, ezért így ideálisak egyben magas törésmutatójú lencse + jó AR réteg.

2013. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik számot elírtam 47 mm széles lencséjű szemüvegre számoltam a fenti példa adatait.
2013. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és a -8.5 dioptriára számoltam.
2013. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!