Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon 8-as dioptriájú szemüveg...

KOvesi89 kérdése:

Vajon 8-as dioptriájú szemüveget lehetne helyettesíteni kontaktlencsével?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy csak 4-es dioptriáig gyártanak kontaktlencsét. Vajon igaz lehet? És olcsóbb mint a szemüveg?

2013. márc. 7. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Ha aranyberakásos szemüveget veszel akkor olcsóbb, igen.
2013. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Hat nekem 6os dioptriaju kontaktom van, cilinderrel, meg minden szarsaggal.. havonta kell cserelni, 3 honapra 16ezer... vagyis egy evre 64... ez nem sokkal tobb, mint a szemuveg:)
2013. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Attól függ, nem aranyberakásos, csak van rajta ez az UV réteg vagy mi a ****, könnyű, nehezen törhető keret, de még így is 96.000 volt. Amúgy mecerás a kontaktlencse? Mármint, én tuti nem tudnék a szemembe nyúlni. Vagy adnak hozzá valami kiszedő bigyuszt?
2013. márc. 7. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Bele k3ll nyulni, de ne olyan ordongosseg, egyszeru

Az viszont necces, ha pl eelejted:D 6os szemem van, es nem sokat latok amugy, el tudom kepzelni mennyit latsz Te...:D szoval nem art mondjuk valami fekete anyag folott csinalni, mert ha elejted, akkor egyszerubb megtalalni

De am elmagyaraznak mindent az elejen, ott kiprobalhatod egy probalencsevel, szoval sztem nezz utana:)

De szemuveget tarts mellette, pl a legutobbit ne dobd ki, mert este, vagy egy hajnalig tarto bulin mar farasztja a szemet a lencse... asszem max valami 20 orat lehet bent, utana mar faraszt.... bar egyenfuggo, van aki ki se veszi, es semmi baja nem lesz:D

2013. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy bele invesztálok egybe, mert már unom, ha nyár van lecsúszik, az izzadtság miatt, ha tél van bemegyek valahova bepárásodik. És a kutyámról nem beszélve, volt hogy elcsórta. Nekem csak bajom van vele. Ide a rozsdásbökőt, ha nem nézek utánna ezek után.
2013. márc. 7. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:

:D hat igen:D en is amiatt kezdte ek hasznalni, mert nyaron a strandon ne talaltam vissza a cuccomhoz (mert szemuveg nelkul mentem a vizbe, nehogy baja legyen)

Meg napszemuveget is fel lehet venni:P

Ha pesti vagym akkor a tompa utcai klinikan, a klinikak es nagyvarad ter allomas kozott van kontaktlabor:P

2013. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Székesfehérvári vagyok, de köszi a tippet. Ha fehérváron nincs ilyen klinika akkor irány fel pest. Köszönöm
2013. márc. 7. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hanem hogy tudod berakni a lencsét, ha nem látod? Oké, magamból indultam ki. :)


Mindenképpen jobb a szemüvegnél, ha tudod viselni, lencsézz! Új értelmet fog kapni az a szó, hogy élet!

2013. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik optikában csinálnak vizsgálatot, lencsék meg kb 12-es dioptriáig vannak, szóval neked is lehet ha bírja a szemed. A vizsgálaton kiderül, ott kapsz próbalencsét. Nekem a lencsém 5500 ft 3hónapra, szóval nem drága szerintem. Milliószor jobb mint a szemüveg. Belenyúlni a szemedbe talán az első 2 nap lesz nehéz, utána már egyre jobban megy, nem szokott gond lenni.
2013. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak azért ennél jóval húzósabb árak is. Egy picit több dioptria, egy kis tórikus korrekció, meg egyebek.
2013. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!