Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével kapcsolatban...

Kontaktlencsével kapcsolatban tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h tegnap tanítottak be h hogyan kell ki-és berakni a kontaktlencséket, gyorsan is ment a tanulása, így kézhez is kaphattam a próbakontaktlencséket, de mivel még csak tegnap volt az első nap h viselem, így mondták h max egyelőre csak két órát legyen bent és vegyem ki! Én úgy jöttem ki az üzletből h bent hagytam őket persze előtte kifizettem őket és mikor letelt a két óra, akkor otthon kivettem őket és azt láttam az egyiken h picit a széle elvan szakadva, én nagyon megilyedtem, tegnap már nem mentem vissza, de viszont ma visszavittem, alig akarták garanciával kicserélni, de végül rendeltek egy másikat és díjmentesen érkezik hamarosan a másik próbalencsém! Azt szeretném kérdezni h mitől szakadhatott el mikor én vigyáztam rá, csak kézzel nyúltam hozzá és rögtön tettem bele a folyadékba a tartójába! A kontaktlencsék ennyire könnyen szakadnak vagy ez csak gyári hibás lehetett? Mi lehetett a probléma? Az a helyzet h én nagyon szeretnék kontaktlencsés lenni, de ez kicsit elriasztott h ennyire könnyen szakadnak és mivan ha megveszem 30 ezerért a fél évest és mindegyikkel így járok egy nap után! Kidobott pénz lenne és nem vállalnak garanciát, ha elszakad, mert mondták!!!! Mit érdemes tennem?

Még egy pár kérdést szeretnék feltenni: Mindenkinek kicsit bepirosodik a szeme tőle, mikor rakja be és teszi ki? Ti is érzitek valamennyire h benne van a szemetekben? Bocsi a sok írásért, de muszály jól tájékozódnom ez ügyben! Vision Express-nél csináltattam! Köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 27. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, ezt nekik kellett volna megállapítaniuk, a szakadás formájából, helyéből, de nekem is amikor ilyen volt kezdő koromban, attól volt, hogy amikor rázártam a tároló tetejét, akkor aszélére rácsuktam. Azóta is mindig figyelek rá, hoyg elsüllyesszem, és ne zárjam be, csak a tetejére rakom a kupakot.

Ha a szemedből vetted ki szakadtan, és betételkor ép volt, akkor gyártási hibás.

2012. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

gyári hibás, nekem 4év alatt egyszer fordult elő, hogy kiszakadt belőle egy darab.

ha bepirosodik a szemed, akkor hord kevesebbet, hadd szokjon hozzá a szemed. néha-néha érzem hogy bent van, de akkor szemcseppezek, mert az azt jelenti hogy száraz a szemem.


18L

2012. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek kicsit bepirosodik a szeme tőle, mikor rakja be és teszi ki? "


Igen, de ez függ a folyadék tartalmától is. Ha csíp, és nem is múlik ez el, akkor válts majd folyadékot, ha elfogy ez a flakon.

2012. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És az baj ha közelre kicsit furán látok a kontaktlencsével? Olyan mintha mosódott lenne, de tényleg csak enyhén! Hozzákell h szokjon a szemem? Gyengébb a dioptria, mint a szemüvegem, így kicsit rosszabbul is látok vele, de ez gondolom természetes, vagy nem?
2012. aug. 27. 20:17
 5/11 anonim válasza:

Tuti gyári hibás volt.ilyen könnyen nem szakadnak ki,probáltam:D

Este lefekvés előtt miután kivetted a lencsét használj visine szemcseppet,nekem bevált évek óta használom minden nap.

2012. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az első betételnél (lassan 3 éve, én is dokinál használtam) nekem is homályos volt, kb. 2-3 hétig. Hozzá kell szoknia a szemednek, illetve még van, hogy ha nagyon közelről nézek valamit, akkor homályos.

Minden áldott nap azért ne használd, mert eléggé kiszárítja a szemedet, hiába használsz szemcseppet. Használd otthonra, mikor hazaérsz a suliból/munkahelyedről.

Am pedig valószínűleg tényleg gyárilag volt hibás. De figyelj arra, hogy biztosan ne csípd oda a folyadéktároló doboz széléhez, mert akkor is simán elszakadhat (tapasztalat!).

A szem pirossága is lehet attól, hogy túl sokat használod, és kiszárad a szemed, ekkor jó a szemcsepp.

Én speciel az elején szoktam érezni, hogy bentvan, de amint befordul a helyére már nem is érzem. :) 17L

2012. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ötödik válaszoló!

nekem pont azt mondta mindenki, hogy kontaktlencséhez kifejezetten rossz és káros a visine szemcsepp.

2012. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok éve van lencsém, sose szakadt még egyik sem. Nem egy gyakori dolog ha vigyáz rá az ember. Nagy körömmel vigyázni kell, attól szakadhat.

Egyébként én első nap is 8 órát hordtam a lencsét, azután meg dolgoztam, szóval 11 órát is volt a szememben, nem volt gond. Bár nem minden lencse bírja gondolom.

Mellesleg gondolom fél évre nem 30ezer lenne a lencse ha netről rendelnéd, hanem olcsóbb. Szóval nem árt szétnézni neten.

Eleinte pirosodik a szem, de hozzászokik és nem lesz ilyesmi. Ahogy érezni sem fogod. Közelre nekem is homályos volt eleinte, de már nem olyan.

Egyébként a Rossmannos folyadék (Best View) szemkímélőbb mint a drága cuccok optikában, érdemes inkább azt használni.

2012. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a kontaktlencséből kicsit erősebb kell, ha minuszos kell, mert közelebb van a szemhez, mint a szemüveg. Miért választottak Neked gyengébbet? Az ottani vizsgálaton láttál vele?.... Szerintem nem megfelelő annál a cégnél az ellátás, ha miután végeztél ott, még ilyen kérdéseid vannak... ott mit felelt ezekre a kontaktlencseszakember?
2012. aug. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták gyengébb kell a kontaktlencséből, mint szemüvegből meg még sokan mondják ezt, elvileg azért, mert h közel van a szemhez és így jobban látunk, ezért kell gyengébb, de valóban jól látok vele csak kicsit homályos ha olvasni akarok, de azt mondták az is beáll, mindent elmondtak és megkérdeztem csak tapasztalt kontaktlencsés emberek véleményére is kíváncsi vagyok, nem csak egy szemorvoséra!
2012. aug. 28. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!