Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az probléma ha az egyik...

Az probléma ha az egyik szememmel kicsit másak a színek, kicsit fakóbbak és nem olyan kontrasztosak mint a másikkal?

Figyelt kérdés
Ez egyáltalán nem zavar a látásban csak érdekel.
2013. márc. 12. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szürkehályog lehet. A másik szemeddel kompenzálsz, átkapcsolsz, ezért nem tűnik fel annyira. Lesz ez még rosszabb is.
2013. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem valószínű a tünetek nem egyeznek. fiatal vagyok egy kis rövidlátással. rendszeresen járok szemészetre és eddig minden rendben volt.
2013. márc. 12. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudom, nekem is így kezdődött.
2013. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mennyi idő volt amíg teljesen kialakult?
2013. márc. 13. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom már megmondni, hogy mikor figyeltem fel erre, de ez több éve volt. Még jót is szórakoztam azon, hogy hol egyik, hol másik szememmel nézelődtem, de azt hittem természetes. Mára viszont kifejezetten zavar, idő előtt lemerít, mintha egy piszkos szemüveged lenne amit nem tudsz megtörölni sohasem.
2013. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lantos Szilvia ***** válasza:
Nekem egyszer azt mondta egy igen jó szakember (szemész szakorvos természetesen) hogy a nincs olyan ember, aki egyformán lát mindkét szemével. Úgy magyarázta, hogy ez olyan, mint a kéz. Ha az ember jobb kezes, mindent azzal csinál, a másik csak "besegít" a tevékenységeibe. A szem ugyanígy van, ha neked például a jobb a "vezérszemed" azzal jobban látsz, a bal csak besegít a látásba. Amúgy ha végképp meg akarsz nyugodni, szemészorvos megnézi réslámpás vizsgálatot csinál és abból kiszűri van e okod félni a hályogtól vagy bármi mástól. Beutaló sem kell hozzá.
2013. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!