Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -3 és -3,5-es a szemüvegem....

Bau kérdése:

-3 és -3,5-es a szemüvegem. Mennyibe kerülne egy kontaktlencse és van-e olyan kontaktlencse ami több évig jó?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
6 havi adag, folyadékkal 35-40ezer
2013. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az érdekes, szerintem átb'sztak a 40ezerrel. Nekem 6 havi lencse 15, folyadék meg 3-4.
2013. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem dioptriafüggő az ár. és erősen függ attól, hogy milyen fajtát bír a szemed, vannak olcsóbb, meg drágább fajták. Ha cilinderes a szemüveged, kapásból kétszer annyiba kerülnek a tórikus lencsék.

Elmész illesztésre, megvizsgálnak, ha lehet lencséd, kapsz próbalencsét, utána megveheted, vagy megrendeled netről, úgy olcsóbb, de fél évre azért számolj rá 20ezret alsó hangon.

Vannak éves lencsék is, de ezek kemény lencsék, általában nem javasolják, macerásabb, kényelmetlenebb. És sokszor nem jársz jobban a hosszabb hordási idővel, mert ha elhagyod vagy megkarcolod, akkor annyi, vehetsz újat, na meg higiéniai szempontból is ideálisabb egy havi lencse pl. Napit nem ajánlok azért minden napra, az tényleg drága, és a környezetre nézve is borzalmas.

2013. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lencsém pl fél évre 11ezer + 1200 ft a folyadék. Éves lencsét nem éri meg venni, mert baja lehet, aztán dobhatod ki, plusz sokkal rosszabb anyaguk van, kényelmetlenebb mint a havi lencsék.
2013. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ezek szerint továbbra is szemüveget venni jobban megéri, én azt hittem egy egy pár kontaktlencse addig jó mint pl egy szemcsi de ezek szerint nem, és még egy kérdés mi ez a folyadék amit még vesztek hozzá?
2013. márc. 13. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Tisztítófolyadék: fehérjeoldó és fertőtlenítő meg abban kell tárolni a lencsét


amúgy nem vágtak át a lencsével kedves második 4000 a folyadék, ebből kell kettő fél évre, kb 4000 a szemcsepp a lencse 21000 némi egészségpénztári kedvezménnyel és ezt az egy fajtát tudom csak használni, plussz még a félévenkénti szemvizsgálat

2013. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!