Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a kontaktlencse hátrányai?...

Mik a kontaktlencse hátrányai? Mennyibe kerül? Szemüvegem van, távolra rosszul látok, ma kaptam erősebb lencsét, távolra most jó, de a laptopot nézve szemüvegbe zavar, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell egy kis idő, míg a szemed megszokja az új szemüveglencsét. Nekem van szemüvegem is meg kontaktlencsém is, de a szemüveget többet használom. Inkább csak nyáron viselem a kontaktlencsét. Szerintem a kontaktlencsével könnyebben el lehet kapni bizonyos szembetegségeket, hosszútávon drágább is. Viszont nyáron sokkal praktikusabbnak tartom a nagy melegben, mert nem kell attól tartanom, hogy megmarad a szemüveg kontúrja az arcomon. Vagy strandolásnál is praktikusabb, bár azt mondják, hogy medencében nem lehet használni. Mégis a szemüveget ebben az esetben utálom a legjobban.
2013. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp jobb a kontaktlencse, én semmit nem tudok mondani ami a szemüveg mellett szólna.


Egy sima dioptriás kontaktlencse nem drága egyáltalán, reggel berakod, este kiveszed és megtisztítod, semmi más dolgod nincs vele, közbe pedig úgy látsz mintha semmi baja nem lenne a szemednek, észre sem veszed a lencsét. Szembetegségeket sem kaphatsz el ha minden higiéniás szabályt betartasz és nem hordod túl a lencsét. Hordhatod bárhol, sportoláskor, strandon, stb.

2013. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És úgy kb mégis mennyi? Javítja amúgy a szememet a szemüveg és a lencse? Mármint későbbiekben lehetséges, hogy visszanyerem a látásom?
2013. márc. 10. 17:44
 4/5 anonim válasza:
attól függ. az ilyen kérdéseket az orvosoknak tedd fel , mindenre válaszolnak. én lencsés vagyok nagyon könnyen hozzászoktam, és szerintem elég egyszerű kivenni és betenni. Nem kerül vészesen sokba három hónapra való 4000 ft. mármint ha olyat veszel ami egy hónapig hordható. én amikor otthon vagyok szemüveget hordok , és csak utcán hordom a lencsét. elég kényelmes , és szerntem megfizethető is. ( 13 évesen kaptam)
2013. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az, hogy melyik éri meg jobban, sok mindentől függ. Egy szemüveg jó kerettel, vékonyított lencsével stb. sokba is kerülhet, főleg, hogy a lencsék sok esetben fél-egyévente cserére szorulnak, ha romlik a szemed (ennél jobb a kontaktlencse, ott úgyis negyed-félévente újat rendelsz, előtte úgyis megvizsgálják a szemed).

Nekem pl. a kontaktlencse (mindkét szembe) 21.000 ft volt fél évre, míg a szemüvegbe az új lencse 'csak' 17.000. Bár a kontaktlencse tényleg kényelmesebb viselet, mint ahogy előttem is írták, főleg nyáron, ill. télen sem párásodik ;)

2013. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!