Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaktlencsés vagyok,...

Kezdő kontaktlencsés vagyok, és lenne pár kérdésem. Szerinted milyen lencsét válasszak?

Figyelt kérdés

Három napja van kontaktlencsém, egyelőre próbalencse. 26 éves vagyok, 18 éves korom óta van szemüvegem, -0,5 a dioptria. A gépi és a manuális szemvizsgálat is azt az eredményt hozta, hogy a jobb szemem -0,75. Én is azt éreztem kényelmesebbnek. A próbalencse viszont mindkettő -0,5, mert nincs negyedes belőle. Jövő héten kell visszamennem kontrollra és akkor fogjuk véglegesíteni a dioptriát, akkor rendelem meg majd a féléves adagomat.

Szerinted nem lenne 'furcsa' a különböző dioptria? Nem szédülnék tőle vagy valami?


A másik: szerinted milyen márkájú lencse a legjobb? Számítógép előtt dolgozom és légkondi is van, szóval ilyen szempontból nem ideálisak a körülmények.


Neked mennyi ideig tartott teljesen megszokni a lencseviselést? Tehát mennyi idő után nem érezted, hogy van valami a szemedben?


Előre is köszi a válaszokat!


2013. márc. 22. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam kicsit más a helyzet, de azért elmondom. -3,0 és -3,5 dioptriás lencsékre van szükségem. Viszont a kontaktlencséim -3,0, mind a kettő szememre. Engem nem zavar az a kis különbség, lényegében ha mindkét szemedet használod, akkor észre sem veszed, hogy az egyikre kicsit erősebb kellene. A lencse márkáját pedig nem te választod meg. Annak a próbalencsének, amit kaptál, van egy márkája. Ha ez beválik neked, nem lesz vele semmi problémád, akkor azt a márkát fogod kapni, amikor megrendeled a lencséket.
2013. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

25 éve hordok kontaktlencsét. Ha különbözô dioptriát kapsz a szemedre, tehát a 2 szemre nem egyformát, akkor csak "kényelmetlen" lesz megszokni, hogy mindig figyelni kell, melyiket melyik szemedbe rakd.

A lágy lencsét a legkönnyebb megszokni. Rengeteg márka van a piacon. Az is fontos, hogy milyen hordású lencsét szeretnél, olyat, amit estére, alváshoz nem kell kivenni, de 1 hét múlva cserélni kell, vagy olyan is jó, amit minden este kiveszel, tárolófolyadékba rakod éjszakára és másnap újra be. Ezek kb 1 hónapig bírják. A lencsék nedvességtartalmának is van jelentôsége. A magasabb nedvességtartalmú lencsét sokkal hamarabb és könnyebben lehet megszokni, de azok érzékenyek, kevésbé "strapabíróak" a kórokozókkal, fertôzésekkel szemben. A kisebb nedvességtartalmúak sokkal strapabíróbbak.

Én sokáig hordtam johnsson&johnsson lencsét, de volt bausch&lomb-om is, most pedig iWear supreme +-t használok. A legkényelmesebb az iWear, de a bausch&lombot azért szerettem nagyon, mert ha néha benne aludtam, másnap csak egy kis mûkönny és mintha frissen raktam volna be. Ez az iWear-re nem igazán jellemzô.

Kérdezz, amire tudok, szívesen válaszolok.

2013. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is az iWear jött be, a b+l pure vision-t alig tudtam elviselni, de te olyan márkát vegyél, mint a próbalencséd, ha az kényelmes, ha nem, akkor kérj másik próbalencsét
2013. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat.

6 napja hordom a próbalencséket, ugye most mindkettő -0,5. Sajnos nem tudom, hogy milyen márkájú, az optikus ezt adta, nem figyeltem a márkájára felbontáskor. Ezen rövid idő alatt azt figyeltem meg, hogy nekem kint sokkal kényelmesebb a lencse, mintha beltérben vagyok. Valószínűleg ez annak köszönhető, hogy a nap nagy részét kis páratartalmú helységben töltöm és hamar kiszárad szemem. Emiatt ki fogom próbálni a műkönnyet.


Havi lencsém van és úgy gondolom, ez a későbbiekben is meg fog felelni, nem szeretnék benne aludni.

SZóval nagyjából meg vagyok vele elégedve, csak néha azért érzem, hogy benne van a szememben a lencse. Nincs összehasonlítási alapom, lehet egy másik márka kényelmesebb lenne.


Csütörtökön megyek vissza az optikába.

2013. márc. 25. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!