Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget így is csináltatnak?

Szemüveget így is csináltatnak?

Figyelt kérdés
pl olcsón megveszek egy divat keretet egy áruházban, vagy rendelek, vagy pl a new yorkerben( ez egy példa), áés benne van a műanyag v. üveg áttetsző lencse, és arra a formára bárhol pl ofotért, vision expresszben is kitudják cserélni olyan dioptriás lencsére ami kell? vagy csak olyan formájú lencsék vannak ott, amik a szemüvegeikhez vannak?
2013. ápr. 1. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyers lencsék mindig kör alakúak, ebből csiszolják ki a megfelelő formát.

Nem mindegyik optikus vállalja a hozott keretbe becsiszolást. Nekik az a jó üzlet,ha a saját kereteiket tudják -jó drágán- rádsózni!

2013. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2013. ápr. 1. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy rásózzák a drága keretet, de pl. nekem egy új lencse 40 ezer ft, ezt már inkább belerakatom egy normális keretbe, amire garancia is van.

Persze ha nem kell cilinderes, vékonyított lencse, hanem csak egy szimpla 0,5-1-es lencse, akkor mehet a gagyi keretbe is, mert ha szét is megy, nem buksz túl sokat.

Viszont figyelni kell, hogy bele lehessen csiszolni a rendes lencsét is, ezt nem biztos, hogy te meg tudod állapítani.


Tehát pl. ha olvasószemüveget veszel, abba bele lehet csiszolni a lencsét, csak lehet, hogy pl. 3 hónapot bír ki a keret mindennapi használat mellett.

2013. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, tehát jobban járok ha a keretet is ott veszem, igaz drágább de az a biztos. köszönöm :)
2013. ápr. 1. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!