Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha 2 szemüveget teszek fel...

Ha 2 szemüveget teszek fel egyszerre? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

1. Ez rontja a látásom? (sokkal tisztábban látok 2 vel)

2. Két féle szemcsim van -1.0 és -1.2 ha ezt felteszem és így látok nagyon tutin akkor nekem -2.2 es szemüveg kellene? (vagy nem adjuk össze ezeket?) nyáron csináltattam szemüveget akkor -1.2 est ajánlottak jó is volt egy ideig de most már úgy érzem hogy az apró betűt nem igazán látom



#szemüveg #2 számüveg
2013. márc. 8. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor inkább csináltass új szemüveget, nem hiszem, hogy jót tesz a szemnek a két szemüveg.
2013. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Nem gyakran hallok ilyen hülyeséget. Menj el szemészhez.
2013. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vortrex ***** válasza:

Ez teljesen normális, én is ha 2 minuszos szemüveget húzok tisztábban látok. Nem feltétlenül kell -2.2-es, mert a szemed megtévesztően tisztának látja, de hidd el negyed dioptriával erősebb szemüveg is bővel elég lesz (és nem kell, hogy hozzá romoljon a szemed az esősebb szemüveghez)

És igen, határozottan rontja a látásod ha kapásól 1 egésszel erősebb szemüveget viselsz, főleg úgy, hogy valószínűleg nincs is rá szükséged.

2013. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A köszi a válaszokat...(nem hülyeség idősek gyakran csinálják XD)
2013. márc. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!