Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagymamám egyik szeme 21 a...

Karcsi81 kérdése:

Nagymamám egyik szeme 21 a másik 22 dioptriás.73 éves, nincs cukor problémája. Lenne értelme szemműtétnek alávetnie magát? Mennyit javíthatnak az állapotán?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Húú 22 dpt. Nekem 3 dpt a szemem, de szemüveg nélkül semmit sem látok.


Napi teendőiben mennyire korlátozza? Időseknél sajnos bármilyen beavatkozás nagyobb rizikóval jár, mint egy ifjú titán esetében. Alapvetően én nem javasolnám kivéve, akkor ha a napi teendőit sem tudja már maradéktalanul elvégezni. Mamának szürke hályogja volt, és azt megműtettük, mert vakság a következő megálló, de látás javítóra nem gondoltunk (mondjuk neki nem 22 dpt-s a szeme).

2013. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem nagyon tudnak neki szemüveget csinálni.A mostanival viszont már semmit sem lát,ezért is gondoltam a műtétre.
2013. ápr. 16. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt csak a kivizsgálás alapján tudják eldönteni, mit lehet ezzel kezdeni. Egy optikus ilyet nem tud megítélni.
2013. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Régebben már beszéltem a műtétről,de elég akaratos volt.Tipikus időskori hozzáállás.Azért kérdeztem,hogy érdemes-e próbálkoznom a meggyőzésével?
2013. ápr. 16. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nagyfokú rövidlátást általában nem a szemlencse deformitása okoz, hanem magának a szemgolyónak a nyúlása hátrafelé, ami értelemszerűen nem gyógyítható a szemlencse lézeres műtétével vagy cseréjével. Ráadásul szövődményként egy egy ilyen szem retináján sorvadás lép fel, mivel az erek nem tudják követni a nyúlást, és elpattannak.
2013. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

műlencsebeültetéssel orvosolják, hályogműtéteknél bevett gyakorlat.

biztos nagy dolog lenne de lehet csak te szeretnéd.

Érdemes őt meghallgatni..az öregedés egy értékes lelkiállapot ,csak az öregek tudják milyen.

A 22 dio mondjuk tök vakság azt elismerem és nem ártana látni valamit.

2013. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!