Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz szemüveget kaptam?

Rossz szemüveget kaptam?

Figyelt kérdés
Most csináltattam új szemüveget a kontaktlencse mellé és nem változott a dioptria csak 0.25-tel. Viszont cilinderes, és az új szemüveggel nem látok olyan jól mint a kontaktlencsével, a négyszögeket pl. paralelogrammának látom, minden olyan, mintha dőlne. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a fokot írták el és ettől rossz, mert ha egy kicsit jobbra döntöm a fejem, máris tökéletesen látok. Szerintetek mi lehet a probléma?

2013. ápr. 19. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam. :-) Teljesen jó a szemüveged! Kontaktlencsés vagyok, mellette szemüveget hordok. Nemrég kiderült hogy cilinderes kell, így új szemüveget csináltattam, amúgy is kellett volna a régi helyett. hazajöttem, ki a lencsét, fel a szemüveget, hát jól elszédültem és torz volt minden. Felhívtam az optikust, azt mondta hogy ez normális, eddig nem volt cilinderes szemüvegem, kb. 1 hét alatt hozzá kell szoknia az agyamnak. nem a szememnek, hanem gondolom a látóközpontnak. Így is lett, de 4 nap után tökéletesen láttam, csak szép lassan kezd hordani. Én az első nap 2 órát hordtam, majd másnap fél napot stb.,
2013. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem :) viszont azt elfelejtettem mondani, hogy nekem a kontaktlencsém is cilinderes volt, és nem is változott a fok meg semmi. Szóval nem tudom, hogy ez most azért lehet-e, mert még nem szokta meg a szemem vagy valami baj van. Mindenesetre holnap felhívom a szemészem :D
2013. ápr. 19. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel, majd várj 1 hetet és ha még mindig nem jó, vidd vissza a szemüveget.
2013. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!