Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a bajom? Már régóta...

Mi lehet a bajom? Már régóta tudom, hogy a jobb szemem gyengébb mint a bal, de mivel nem szeretném, hogy az agyam kikapcsolja a balt, néha befogom a bal szememet és csak a jobbot használom (pl. olvasáshoz, netezéshez, rövid ideig).

Figyelt kérdés

Már régóta tudom, hogy a jobb szemem gyengébb mint a bal, de mivel nem szeretném, hogy az agyam kikapcsolja a balt, néha befogom a bal szememet és csak a jobbot használom (pl. olvasáshoz, netezéshez, rövid ideig). Ám amikor 5-10 perc ilyen "torna" után mindkét szememet próbálom használni, elég furcsa, mert teljes fényben vagy sötétségben semmi gond, viszont félhomályban szürke foltot látok a jobb szememmel (nem teljesen szürke a kép, csak olyan mintha berepült volna a képbe egy szürke gomolyfelhő).

Valószínűleg a szemészetet fogjátok ajánlani, de ha valaki tudja mi lehet a bajom, sokat segítene vele, ha elmondaná!


2008. jún. 15. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha gyengébb az egyik szemed, mindenképp menj el szemészhez, vagy javítsd meg magadnak! ;)( [link] )

Amúgy szerintem a foltok simán lehetnek attól, hogy az 5-10 perc alatt véletlenül erősebben nyomtad a szemeidet. Ilyen velem is előfordult már! A szem érzékenyen reagál az ilyesmire, ha letakarod, takard le úgy, hogy szinte ne is érjen hozzá a tenyered!... Kb. mennyi ideig látsz homályosan a szemletakarás után? Az se mindegy... Ha elmúlik pár perc alatt, szinte biztosan amiatt volt, hogy erősen nyomtad...

A helyedben én felkeresnék egy szemészt, csak hogy megnyugtasson, és ha szemüveget akarna felírni - te viszont nem szeretnéd hordani - időt kérnék tőle, és a fentebb bemásolt oldalon található gyakorlatokkal megpróbálnám korrigálni a hibát. Aztán pár hónap után visszamennék hozzá kontrollra... Ha rendesen csinálod a gyakorlatokat, nagyot néz majd a szemész ;)

2008. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de picit félreértettél; nem azzal a szememmel látok homályosan, amit leatakartam, hanem azzal, amelyikkel néztem...
2008. jún. 15. 11:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy pár percig tartanak a "szürke felhők".
2008. jún. 15. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!