Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a megoldás? Lehet e műteni,...

Mi a megoldás? Lehet e műteni, esetleg tényleg szem izom problémám lehet, vagy látó ideg? Mi okozhatja és mivel gyógyítható? Lehet egy szem egyszerre pluszos is meg minuszos is?

Figyelt kérdés

Én írtam ki azt a kérdést, hogy lehet használ a szemüveg?

Igaz rég hordtam, azóta erősebb van, és évek után kezdem el hordani megint, eddig szédültem nélküle is meg szemüvegben is, de most hogy hordom pár órát, azonnal hozzá szokik a szemem, lehet azért mert szükség van rá? vagy máris sikerült a szem izmomat odébb huznia, a megfelelő irányba, és ezért látok hordás után szemcsi nélkül szarabbul mnit alapba előtte?

vagy csak ugy tünik?

én annyit vettem észre, h mivel szarabbul látok bal szemre, ezért abba a szemembe nem ugy érkezik be a fény, mint haogy kéne, mert mikor nézem a tv t és letakarom jobb szemem, akkor a balt annyira nem zavarja a fény, vagyis sötétebbnek is látom am onitort, mint a jobb szememre, amivel jobban is látok. a jobb szemem azota romlott kicsit, miota nem hordok szemcsit, elvileg azért, mert azzal néztem a bal helyett is és megeröltettem, akkor lehet az használna, ha aj obb szememeet pihentetném a balt meg eröltetném? de akkor meg egyből könnyezem, a fényre sötétedő dioptriától nem romlana jobban a szemem? mert azt tudom h a rossz szemüeknek magát a sima napszemcsit nem ajánlják. lehet erősebb dioptria kell már nekem, és akkor talán ha nézek mindkét szememmel, akkor is jobban használnám a balt? tehát a jobb nem nyomná el, hanem kiegyenlitődne a kettő? Javulhatok a szemtornától? inkább gyakrabban hordjam a szemcsimet, vagy legyek nélküle? mert sokan írták h ha hozzászokom, akkor nélküle mégrosszabul fogok látni, vagy ez csak akkor lehetséges ha nem megfelelő a dioptria? nekem azt mondták régen, hogy jobb már nem lesz a szemem valszeg csak rosszabb, vagy marad. de én ezt nem hiszem el. mikor szemfenékre benéztek semmit nem találtak, érdekes. ovis korom ota rossz a szemem, lehet születéskor történt valami, csak később derült ki? Amikor kicsit benyomom a szemem, olyan mintha tisztábban látnék, meg mikor elbambulok a tükörben látom, hogy elmegy a bal szemem kicsit oldalra, balra, akkor az ellenkező irányba kell tornáztatnom inkább? vagy lehet le kéne takarnom jobb szemem és ugy kimennem városba? de félek h neki megyek valaminek:) és ilyen rossz szemmel azt mondják már lehetn incs is jó térlátás, bicajozni is azért nem tudok mert rossz az egyensúly érzékem, lehet ezért vagyok utazásnál is rosszúl, és lehet már vezetni sem negednének? a jobb szemem az olyan negyedes körül van.

bocs a sok kérdésért :) köszi a válaszokat!


ja és azt szeretném még kérdezni hogy az ingyenes szemvizsgálat az optikáknál csak kakor ingyenes ha veszek is mellette szemüveget, vagy alapba is bemehetek beméretni ingyen a szemem?


2009. szept. 28. 20:03
 1/1 A kérdező kommentje:
hogy lehet megkülönböztetni tünetek alapján a láto ideg problémát és a szem izom gondokat? és a szem izom problémát lehetm üteni, vagy segithet a kobntakt lencse? ha igen, kakor mér nem tudják memgondnai mi a baja a szememnek, és h nem érdemes vele foglalkoznom?
2009. szept. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!