Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak nekem ilyen rossza szemem? .

Csak nekem ilyen rossza szemem? .

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és romlott szemem 2 dioptriát 3 év alatt..sajnos anyu nem vitt engem ellenôrizni -.- gondolom ettôl is lehet...elég sok lett a dioptria nem tudom megmondani de sok....jôvôre kontaklencsém lesz, mert teljesen elveszi az önbizalmam a szemüveg...vagyis eddig semmi bajom nem volt vele, de most hogy tudom hogy vastagabb lesz...még a fiúk elôtt is szégyelni fogom magam...nagy koromba (kb. 20 évesen) mûtetni fogom...hacsak annyira rossz nem lesz :'( de komolyan egész nap, megse szólalok se semmi....ez elôtt mindig beszéltem be se állt a szám, jó kedvû voltam. :( próbálom hamis mosollyal, ezt eltûntetni :(

2013. máj. 7. 20:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsánat...*rossz a*
2013. máj. 7. 20:43
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is romlott sokat fiatalon, aztán 20 után meg javult kicsit... és megértelek, mert én annyira utáltam a szemüveget hogy soha nem is hordtam.

Mondjuk ha anyudék engedik a kontaktlencsét akkor ne várj egy évet, vegyetek most és kész.

2013. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de már megvan rendelve a lencse >< szóval már csak akkor mikor kell új
2013. máj. 7. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem hordtam a szemüvegem amíg volt, szóval 14 éves korom óta kontaktlencsét hordok, én rá sem mertem nézni az emberekre, amíg szemüveg volt rajtam, annyira hülyén állt rajtam.

És attól még, hogy kontaktlencséd van, kell szemüveg, hiszen nem viselheted mindig, pl lefekvés előtt, reggel kávézás köbben. Nyugodtan rendeljetek(ajánlom az eoptika.hut) - félévente kb 16 ezerbe kerül így, folyadékkal együtt, a legjobb minőségű lencséből.

2013. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem viselheted mindig a kontaktlencsét (de a nap 90%-ban igen), tehát mellette érdemes egy tartalék szemüveg. Én a régi szemüvegem használom arra a plusz 1, 2 órára.

De ha kontaktlencsére váltasz, előtte szemésszel kell konzultálnod, mert egy kontaktlencsének nem csak a dioptria az egyedüli paramétere, és azt csak szemész tudja megállapítani. Illetve meg is kell tanulni használni (megint csak szemész kell).

2013. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat!!
2013. máj. 9. 17:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem évente 1 dioptriát romlik a látásom, most -3nál tartok, de megint mennem kell orvoshoz, mert szinte semmit sem látok még szemcsivel sem. Nem te vagy az egyedüli. Olyan vastag az üvegem, mint egy lexikon.
2013. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Teljesen normális, hogy ennyit romlott a szemed ennyi idő alatt. Én 13 éve vagyok szemüveges, és -4,75ös a dioptriám mindkét szememre, ami annyit jelent, hogy kb 10 centiméterre látok el szemüveg/kontaktlencse nélkül élesen. Most vagyok 21 éves egyébként, szóval már 8 éves korom óta szenvedek vele. Eleinte nyilván szemüveggel kezdtem, mivel a kontaktlencséhez fel kell nőni, hogy rendesen használd, általában minden este ki kell szedni, tisztítani kell, és vigyázni rá. Továbbá valóban fontos, hogy szemorvossal konzultálj mielőtt kontaktlencséd lenne, ugyanis ha nem termel elég könnyt a szemed, akkor nem is használhatsz lencsét, mindezek mellett pedig valóban vannak egyéb paraméterek, amiket csak ő tud megállapítani.

Egyébként én 10 évig hordtam szemüveget, engem nem igazán zavart, hozzászoktam. Akkor kezdett már zavarni mikor egyre rosszabb volt a szemem, és zavart, hogy be van szorítva a látómezőm egy keret mögé, és nincs perifériás látásom. Nekem is kezd beállni egyébként a dioptriám, utóbbi 5 évben alig romlott max egy felet. Szóval ne aggódj, a te korodban ez a romlás normális, persze a szemüveget/lencsét mindig hordani kell, mert egyébként csak erőlteted a szemed, és ezáltal jobban romlik.

Ha mégis maradsz a szemüveg mellett ne legyen önbizalomhiányod, vannak szép szemüvegkeretek, továbbá nem is olyan vastagok már a szemüveglencsék mint régen :) Viszont ha kontaktlencsét választasz, akkor használd felelősséggel :)

2013. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :33
2013. máj. 14. 19:27
 10/11 i.miss.you válasza:
Én is szemüveges vagyok. . . azt gondolom S E N K I N E K nem kell rosszul érezni magát miatta... te ilyen vagy. Ezen egy percre se izgulj... jó tanács fogadd meg.
2013. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!