Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek ez normális és...

Szerintetek ez normális és még szoknom kell vagy szerintetek rosszul mérték meg a szemem és más dioptriát kaptam? Ha nem változik a helyzet akkor ilyenkor mi a teendő vissza megyek az optikába és kapok más fajta lencsét?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Én 14 éves lány vagyok és eddig (2éves koromtól)szemüveget viseltem viszont most váltottam ( 2013.05.18)-án kontaktlencsére azaz 3 napja viselem. Azt vettem észre hogy normálisan látok vele közelre meg az embereket meg a tájat is meg minden de viszont a betűket a táblán nagyon homályosan és összefolyva látom és még hunyorítva is csak egy picit látom (3. padba ülök)meg picit elfáradtnak érzem a szemem amikor már bent van a lencse olyan 3-4 óráig. Pirosodást, szúrást meg hasonló dolgokat nem vettem észre. És kifordulva sincs a lencse.. meg már azt is ellenőriztem hogy nem e cserélődött össze a lencse de semmi ilyesmi nem történt. Nekem ez még próbalencse és a lencse neve: Bausch+Lomb (2hetes) .
2013. máj. 20. 20:46
 1/4 anonim válasza:
Az a legbiztosabb ha visszamész az optikába.
2013. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A kontaktlencse megszokása akár 2 hétbe is beletelhet.

Fokozatosan szoktasd hozzá a szemed, vagyis ne akard élből 10 órát hordani, hanem először csak kb 2-3 órát, és minden nap 1-2 órával tovább hagyd fenn.

Ettől függetlenül az is lehet, h nem megfelelő a dioptria, vagy maga a lencse típusa nem lesz jó, ezért kell próbálgatni.

Nem mondták, h mikor menj vissza?


Egy látszerész

2013. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jó a dioptria akkor jól kéne látnod vele.
2013. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!!

2-dik!! De mondta az optikus hogy szombaton menjek vissza és akkor ha minden rendben van megrendelhetem a rendes lencsét mert ez csak még próba lencse.

2013. máj. 21. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!