Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Azokat kérdem akik túlhordják...

Azokat kérdem akik túlhordják a kontaktlencsét! Meddig hordtátok túl? Mondjuk egy 3 havisat fél évig? és ott is éjjel-nappal, vagy este kivettétek és reggel vissza ugyanazt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Maximum 2-3 napig hordtam túl de csak mert nem nèztem a dátumokat, az meg abszurd hogy abban aludjak. Csukott szemnèl a szem felfordul aztán ki tudja hogy ha kinyitod a szemed viszont látod e a kontaktlencsèt.
2013. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 hetes lencsém van, azt szoktam 1 hónapig hordani, mivel amúgy semmiben nem különbözik a havi lencséktől, sőt néhánynál jobb is. Nem értem miért 2 hetes egyáltalán. Aludni nem szoktam benne, mert éjszakára semmi szükség lencsére.
2013. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kéthetes van, de a legtöbb optikában havinak adják, ők se értik, miért két hetes (Acuvue). Két hónapig hordom, az illesztő vizsgálta többször is, azt mondta optikailag rendben van a lencse, jól kezelem, csak fertőtlenítsem is néha. De ez egyénileg változik, kinek mennyire bírja a szeme és a lencséje. :)

Lehetne benne aludni, de nem javasolják, meg én sem érzem, hogy szeretném, persze kempingezés, fesztiválozás esetén jól jöhet. :D

Meg ha érzem, hogy már csereérett a lencse, akkor persze kuka hamarabb. Ha orvos engedi, csak akkor javaslom a túlhordást amúgy, optikában persze nem fogják javasolni, mert az nekik nem bolt. :D

2013. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gyerekek az nagyon gáz, hogy amikor kivettem a kontaktlencsét, megmaradt picit a helye? :/ aztán pár napig nem is mertem visszarakni. mondjuk sokat is volt bent, két éjszaka benne aludtam,mert egyszerűen nem bírtam hova/mibe rakni, kidobni meg mégse kéne a frisset. nektek nem szokott ilyet? de amúgy nem gyullad be,vagy ilyesmi
2013. jún. 20. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs mibe rakni? Ha veszel kontaktlencse folyadèkot ahhoz van tartó is. Persze hogy baj hogy benne alszol, egyáltalán nem levegõzik a szem a lencse alatt, egyszer majd kiszárad aztán már látni se fogsz, ezzel ne játszál, fõleg ha a helye is meglátszik màr.
2013. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
páromnál voltam,de arra nem számítottam,hogy ott is maradok. most már csak akkor használom,ha megyek vhova, de általában miután hazaértem ki is veszem
2013. jún. 21. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
vannak olyan lencsék amik levegőznek és nem is ritkábbak a nem-levegőzőseknél. nem gáz ha abban aludtál, olyan emberek is hordhatnak lencséket akik éjszakáznak és ezért éjjel nappal bent van nekik, most az hogy alszol közben vagy ébren vagy... csak annyi a különbség hogy amíg alszol kicsit elmozdulhat.
2013. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!