Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csinálnál, ha kiderülne...

Mit csinálnál, ha kiderülne hogy hamarosan meg fogsz vakulni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felkészülnék a vakságra. Megtanulnám a Brei írást. Megtanulnék élni a vaksággal, mielőtt ténylegesen megvakulnék.
2013. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felkészülnék, és megpróbálnék néhány szép képet örökre az emlékezetembe vésni, hogy akkor is láthassam őket, ha megvakultam.
2013. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
71%
Én ebbe nem törődnék bele, sőt, visszafordítanám a folyamatot a rám ruházott öngyógyító képességem birtokában! És az orvost, jól MEGNÉZNÉM magamnak, aki azt állítja, hogy meg fogok vakulni...
2013. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
megnézném az összes szép lányt!
2013. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Velem 22 éves koromban közölték az orvosok, hogy valószínűleg előbb-utóbb megvakulok. Most 49 vagyok, és az egyik szememmel már nem látok, a másikkal még látok 10%-ot 17 dioptriával. Mivel ez a látásmaradvány is bármikor eltűnhet, készülök. A Braille-írást nem tanulom meg: ma már bármilyen levelet vagy könyvet be lehet szkennelni, és felolvastatni a géppel. Az internetet megtanultam beszélő programmal használni.

Ha teljesen vak leszek, a Vakok Elemi Rehabilitációs Csoportjánál segítenek megtanulni életviteli praktikákat (főzés, varrás, stb.) és a bottal járást is.

2013. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, mi történt? Mármint tudni lehet, hogy ezt mi okozta?
2013. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A rövidlátásnak az a fajtája, amikor nem a szemlencse torzul, hanem maga a szemgolyó nyúlik hátrafelé, és sorra pattannak el az erek, ezáltal egyre sorvad a retina.
2013. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ha tenyleg nemlehet viszaforditani a folyamatot en kihasznalnam az idot es nem sajnaltalnam magam vagy hasonlo...bar az is igaz hogy enkem is azt mondta az orvos hogy olyan betegseggel szulettem hogy javulni mar nem fog csak roszabodni es meg az is elofordulhat hogy egyik pilanatrol a amsikra megvakulhatok...de edig meg elek virulok es szemuvegesen elem az eletem es elfogadtam azt a tenyt hogyha esetleg tenyleg odakerulnek...csak pozitivan kell szerntem az egeszhez hozzalani es baj nemlesz...amit pedig az elottem szolo monodtt, segitseget batran lehet kerni masoktol
2013. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!