Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik, hogy valaki nem lát...

Létezik, hogy valaki nem lát kontaktlencsével, csak szemüveggel?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 4 éves korom óta szemüveges (a szemüvegem +-os, cilinderes). 2 optikában is jártam már kontaktlencse ügyben (mondjuk mindkettőben kicsit más értékeket mértek...), és egyik lencsével sem láttam. Mindegyik homályos volt, a cilinderesen egy hatalmas, elmosódott sáv. Az első helyen azt mondták, meg kell szokni, a másodikon pedig azt, hogy mivel +-os a szemem, sosem fogok jól látni lencsével. Létezik ilyen? (Nagyon kicsi rajtuk a dioptria, talán 0,78-1,25).


Előre is köszi a válaszokat!


2013. jún. 2. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Van benne valami, de ha hozzászokik a szemed akkor jobb lehet.

Barátnőm is szemüveges 3 éve váltott kontaktlencsére, elején ő sem látott rendesen, de mondták neki hogy szokja így ő akkor tette be amikor nem volt suli és nagyon nem ment sehová.

Hozzászokott már és csak kontaktlencsét hord. Viszont ő eldobhatót használ naposat, amivel nincs baj csak mondta hogy nem olcsó így van amikor be sem teszi mert ő lát szemüveg meg lencse nélkül is, csak a kisebb betűket nem tudja elolvasni, ennyi. Ha itthon vagyunk például akkor fel sem teszi. Ha meg csak a boltba ugrunk le vagy valami akkor felveszi a szemüveget és ennyi.

2013. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!