Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátó szemet lehet kontakt...

Tompalátó szemet lehet kontaktlencsével vagy szemüveggel korrigálni valamennyire?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyógyítani nem lehet...

Tulajdonképpen nincs olyan szemüveg lencse, amivel akár 1 dioptriát is javítani lehetne?

Valaki felvilágosítana?


2010. júl. 6. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem tompalátásom van, és úgy tudom, hogy az felül, hogy nem gyógyítható, sajnos nem is korrigálható. Se szemüveggel, se mással.
2010. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én voltam eddig KÉT orvosnál a szemem miatt és az egyik azt mondta, hogy tompalátó vagyok a másik azt, hogy nincs tompalátásom hanem asztigmiám.

Bal szemem az érintett, erre hordok is kontaktlencsét, viszont ez sem korrigálja tökéletesre, csak valamilyen mértékben...


Szóval mi lehet ez?

2010. júl. 6. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A fénytörési hibát lehet 100%-ban korrigálni, a tompalátást sajnos definíciószerűen nem. Egyáltalán nem mindegy, hogy melyik probléma van a szemeddel. Ha nem egyértelmű a dolog, a helyedben felkeresnék egy független orvost.
2010. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!