Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tönkreteheti valami a szemüveg...

Tönkreteheti valami a szemüveg üvegét? Gondolok itt szemüvegtisztító vegyszerre, meleg vízre, napra, bármire.

Figyelt kérdés
Már napok óta küszködök azzal, hogy nehezen tudom csak megtörölgetni a szemüvegem, mindig csupa maszat. Tegnap figyeltem fel rá, hogy ahogy a fénybe fordítgatom, mintha töredezve lenne az üveg. Vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Viselés közben nem látom, de egyébként észrevehető a fényben. Mitől lehet?

2013. jún. 10. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Általában nem kellene ezektől sérülnie. Egy jobb minőségű lencsét jóformán csak az csinál ki, ha durván bánnak vele, szóval ütés, karcolás hatására tönkremehet. De nap, vegyszer, víz nem károsíthatja.

A tisztításhoz ajánlom az alkoholos szemüvegtisztítót. Tökéletesen megpucolja. Mondjuk nekem a sima szemüvegtörlő is megteszi, ha nincs kéznél, akkor pamutpóló.

2013. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szemüvegtisztításra legjobb a mosogatószer és a langyos víz, van olyan lencsebevonat amit az alkoholos tisztító tönkrevág: kirepedezik, lepereg tőle.
2013. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, olyan mintha ki lenne repedezve. Vagy olyasmi. Már teljesen megrémülten, hogy talán a papírzsebkendő? Néha töröltem azzal is. De nem megkaristolva van 1-2 helyen, hanem maga az üveg felülete mintha tönkrement volna. A jobb lencse szinte 60%-a ilyen felül, a balnak csak a közepe egy foltban.
2013. jún. 10. 10:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Papírzsebkendővel sem szabad tisztogatni, puha pamut anyag alkalmas erre a célra. A karcokkal sajnos már nem lehet mit kezdeni.
2013. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezért is jobb az üvegből készült lencse, a műanyag lencse még ennél is kényesebb.
2013. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bevittem oda ahol csináltattam. Elküldik Pestre megnézni. :) Remélem megcsinálják, bár sajnos így egész héten a régit kell hordanom...
2013. jún. 10. 20:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mi lesz a sorsa, ha visszakapod írd meg kérlek! :)
2013. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én is kíváncsi vagyok. Fél éve csináltattam. Szóval vagy elismerik, hogy a szemüveg hibája és maguktól cserélik a lencséket, vagy visszaküldik és vehetek bele újakat. :/ Nem tudom hogy megy az ilyen.
2013. jún. 11. 07:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Szemüveglencsék garanciálisan kicserélve! :D
2013. jún. 15. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez jó hír - reméljük, hogy az új lencsék kicsit tartósabbak lesznek ilyen szempontból. :)
2013. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!