Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első tórikus (cilinderes)...

Első tórikus (cilinderes) kontaktlencse? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8 éves korom óta szemüveges vagyok, most 20 éves vagyok és szeretnék kontaktlencsét használni. Voltam kontaktológusnál. Az adataim: Jobb: SPH: -6.50 ; CYL.: -0.50 ; Tengely: 180° PD: 62 . Bal: SPH: -6.00 ; CYL.: -0.75 ; Tengely: 0° PD: 62 . Már megrendeltük a tórikus kontaktlencsét; de azt mondták, hogy nem biztos,hogy jó lesz nekem. Próbálkoztunk nem cilinderes lencsével, ami erősebb a dioptriámnál, de úgy nem volt éles a látásom; így maradt a tórikus kontaktlencse. Most várom, hogy megérkezzenek a lencsék és kipróbálhassam. De kicsit félek a dologtól,mert mi van ha nem lesz jó? Mennyi esély van rá, hogy nem lehet kontaktlencsém? Nagyon szeretnék már, szeretném élvezni a szemüveg nélküli életet 12 év után.

2013. jún. 10. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Én még nem nagyon hallottam olyanról hogy nem lett jó. Persze biztosan van ilyen, de nem hinném hogy túl gyakori.

Nekem is hasonló cilinderes kellett volna, próbalencséből azt is kaptam, semmi gond nem volt vele. Mondjuk azután már csak sima dioptriásat vettem mindig, mert a tórikus nekem nagyon drága és megvagyok nélküle is.

2013. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!