Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valami bemegy az ember...

Ha valami bemegy az ember szemebe mennyi ido alatt jon ki?

Figyelt kérdés

Kabe ket napja mikozben a kormeimet vagtam le a labujjaimrol egy pici darab belement az egyik szemembe. Egy csesze viz segitsegevel probaltam kitakaritani amint beleneztem. Az elejen ereztem hogy egy picit szur, majd nem pislogtam tobbe, csak folytattam a mosast a csesze vizzel. A helyzet az, hogy a cseszeben nem lattam kijove azt a kis darabot.....nem tudom, hogy kifolyt a csesze tisztogatas kozben, vagy meg a szememben van. Azutan nem ereztem hogy ott lenne, de az este meg ma reggel mintha egy nagyon enyhe szurast ereztem volna.

A kerdesem az, hogy normalis esetben mennyi ido alatta kene kikeruljon a szembol, ha meg nem akkor melyek a kovetkezmenyei? Az a darab meddig juthat el?

Egyebkent jol erzem a szemem most. Irjon olyan akinek tapasztalata van vagy tud is errol valamit.

Elore koszonom a valaszokat.


2013. jún. 13. 09:29
 1/7 anonim válasza:
Lehet nem ártana elmenned a szemészetre,mert nem minden tud magától távozni a szemből. A múlthéten öcsémnek szedtek ki egy vasszilánkot a szeméből, pár hétel ezelőtt pedig édesapámmal történt hasonló. Szóval bajod nem lesz belőle ha megnézeted orvossal.
2013. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az a legjobb, ha az ember megnezeti orvossal, csak ezekben a napokban rengeteg munkam van, ami surgos is.

Kivancsi voltam par velemenyre, valaszra.

Hogyan szedtek ki csaladtagjaid szemeibol?

2013. jún. 13. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Spec nálam ami bemegy ki is jön..

minap bicikliztem, és egy szárnyas hangya telibetalált... Dörzsöltem szépen menetirányba, pislogtam ezerszer, dörzsöltem, pislogtam, könnyeztem... 2 órával később sikerült egy nyamvadt tükröt találnom, és lehalásztam a tetemet a szempillámról...

2013. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Első vagyok. Az egyikőjüknek fúrták hogy ki tudják szedni a másiknak pedig mágnessel szedték ki, előtte szemcseppel érzéstelenítenek. A hangyát, bogarat lehet ki tudod szedni magadnak,de a köröm belefúródhat,amit már nem ajánlatos otthon operálni.
2013. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltam szemorvosnal a tegnap. Megvizsgalta a szemem egy gep segitsegevel. Azt mondta, hogy nincs benne semmi, sem karcolodas nincs, csak latszik hogy irritalt a vizes tisztitasi probalkozas hatasara es egy enyhe fertozest allapitott meg, amire cseppeket irt fel. Hetfon vissza kell mennem kontrollra. Azota hasznalom a cseppeket es mondhatom hogy jol erzem a szemem.


Kedves valaszolok, az esetek amikrol irtatok, elegge durvak, foleg az elso valaszolo altal irt esetek. Sajnalom, hogy olyasmi tortent.

Elso valaszolo: olyan komoly beavatkozasok utan, hogyan erzik a szemeiket a csaladtagjaid?

Masodik valaszolo:Az ugy egyeltalan nem jo, ahogy te probalkoztal. Nem jo dorzsolni, kezzel nem ajanlott megprobalni kiszedni. Vizzel a legjobb. Egy csesze vizbe pillants es ugy hagyd hogy a szenny kimenjen a szemedbol. Azt mondta az orvosno, hogy jol jartam el, mert olyankor az a legjobb modszer. Ha uton vagy, akkor valahogy probalj vizkozelbe jutni.


Koszonom a valaszokat!

2013. jún. 15. 09:16
 6/7 anonim válasza:
1. vagyok: szerencsére egész gyorsan gyógyultak, kaptak szemcseppet meg krémet, igaz édesapám aznap mikor kiszedték neki, eléggé "szenvedett", mert minden szemmozgás fájdalommal járt, de már mindketten jól vannak :)
2013. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Orulok, hogy jol vannak. :)
2013. júl. 5. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!