Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sasszem szemjavító lézerkezelé...

Sasszem szemjavító lézerkezelést szeretnék, de focizok (kapus vagyok). Akkor is oké?

Figyelt kérdés

Olvastam h van a PRk meg a LASIK (v mi; ez a drágábbik), és hát én a drágábbikkal szemeztem (ha-ha), csak ott azt írja, hogy ütésre érzékeny.

Namármost kapus mivoltomat tekintve, megeshet, hogy mit ad Isten pofántalál a labda.


Akkor nekem inkább a másik ajánlott? Vagy egyik se? Vagy ez nem fontos?


2013. jún. 14. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem amire te gondolsz az az Intralasik, a Lasiket már ritkábban csinálják szerintem, mert sokkal nagyobb a rizikója különféle szövődményeknek. Mivel mindkettőnél egy lebenyt képeznek a szaruhártyából, valóban megvan a veszélye, hogy nagyobb ütésre elmozdulhat, bár az Intralasiknél a védőlebenyen képeznek egy kis peremet, amitől jobban belekapaszkodik a helyére, és kisebb az esélye az elmozdulásnak.

A PRK-nál ,,legyalulják" a szaruhártyát, tehát ott nem tud semmi elmozdulni. Nekem PRK kezelésem volt, szerintem nagyon megérte. Mondd el a kezelőorvosodnak is ezt, és majd ő segít eldönteni, hogy melyik a számodra megfelelőbb.

2013. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!