Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért változhatott meg ilyen...

Miért változhatott meg ilyen hirtelen a szemem színe?

Figyelt kérdés
Egyik legjobb barátnőm, aki konkrétan jobban ismer mint én saját magam, megkérdezte hogy kontaktlencsét hordok-e. Mondtam hogy persze hogy nem, de azt mondta hogy eddig olyan szép tiszta barna szemem volt és most olyan zavaros zöldes barna. Otthon megnéztem és tényleg teljesen más lett. Miért? Van valami jelentése?
2013. jún. 16. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott változni, néha zöldesbarna, néha barna. Van egy ismerősöm, akinek szintén ilyen, ő azt vette észre, hogy ha fáradt, akkor jön elő a zöld. Én ilyet nem vettem észre, én azon a véleményen vagyok, hogy amikor szűkebb a pupillám, akkor az írisz nagyobb felületre terül szét, így a pigmentek sűrűsége nem olyan nagy, mint tág pupillánál. Emiatt lesz világosabb (zöld) a szűknél és barna a tágnál.

Amúgy én a zöldesbarnát jobban szeretem :)

Nem lehet, hogy neked is szokott változni, csak most, hogy napos idő van, gyakrabban szűk a pupillád és ezért vettétek csak most észre?

2013. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
:) Szerintem ez nem gond. Kiskoromban emlékszem kékes szemem volt, és egyik napról a másikra bezöldült :D
2013. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is így vagyok vele nagyon fura!
2013. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem van hogy teljesen zöld van hogy majdnem fekete.A feketét jobban szeretem mert határozottabb a tekintetem!
2013. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!