Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha napközben is kiveszem a...

Ha napközben is kiveszem a kontaktlencsémet, mikor kell folyadékot cserélnem?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nem egész nap van a szememen, mert mondjuk 1 órára kiveszem, akkor mikor cseréljek tisztítófolyadékot? Reggel kiveszem az esti folyadékból, azt kiöntöm, délben újat töltök, aztán azt is kiöntöm és estére megint újat? És meddig kell tölteni ezt a kis tartót, tele?

2013. jún. 18. 16:58
 1/10 anonim válasza:
Az az igazság, hogy mindenki máshogy csinálja. Én eleve nem cserélem még naponta sem, körülbelül 2-3naponta cserélem ki, mikor már elég szöszös. Szerintem átlagban elég minden este cserélned a folyadékot :)
2013. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem cserélem minden nap. Tele szoktam tölteni, mert volt rá eset,hogy félig kilógott mert nem figyeltem,és reggelre csörgősre száradt. :D Ki kellett dobni. x) Azóta figyelek rá. Szóval szerintem is elég,ha naponta egyszer cseréled.
2013. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jujj, nagyon köszönöm nektek :)


Arra nem is figyeltem, hogy ne lógjon ki, jó, hogy mondod, köszkösz :)

2013. jún. 18. 17:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is 2-3 naponta cserélem csak a folyadékot. :)
2013. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Naponta kell cserélni, különben semmit nem ér az egész. 2-3 naponta? Ez olyan mintha 2-3 napig ugyanazzal a vízzel mosnád az arcod, ugyanabban a vízben fürödnél. Amiben a lencséd ázik egy estét, az már koszos. Abba ne rakd vissza. Ha sajnálod a folyadékot akkor vegyél olcsó fajtát, semmivel nem rosszabb mint a drágák, és lehet pazarolni nyugodtan.
2013. jún. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 kontaktologusnál is voltam szemviszgáltaon... egyik sem mondta, hogy naponta kell cserélni...
2013. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert hanyagok, gondolj bele, amíg ázik a lencse, lejön róla fehérje, az összes kosz (nekem egy csomó fekete ízé lebeg a folyadékban utána), abba újra beleteszed, aztán újra ráragad...
2013. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tájékoztatón is rajta van, hogy naponta csere.
2013. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs a folyadékban olyan fekete izé ha másnap veszem ki a lencsét :O csak kb. 2. alkalom után
2013. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én akkor se kockáztatom a szemem egészségét... nem igaz, hogy azon a pár ml folyadékon kell spórolni...
2013. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!