Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha megkapom a kontaktlencsémet...

Ha megkapom a kontaktlencsémet, az első alkalommal is már tökéletesen élesen kell látnom vele?

Figyelt kérdés

Most van először kontaktlencsém, ma kaptam meg. Egyáltalán nem látok vele jobban, sőt sokkal elmosódottabb minden, csak azt látom élesen, ami maximum 1 méterre van az orrom előtt. De pl. 15 méterről már nem ismerem fel az arcokat.

A doki azt mondta, hogy biztos azért érzem így, mert hozzá kell szoknia a szememnek. De ismerőseim akiknek van lencséjük azt mondták, azonnal élesen kellene látnom vele, és szemüveggel is.

Milyen tapasztalataitok vannak? Első alkalommal is már jól láttatok vele? Lehet, hogy nem jól készítették el a lencsémet?



2013. ápr. 13. 13:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Jól kellene látnod első alkalommal is. Nem irritálja, töri a szemed?
2013. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én már az első alkalommal tökéletesen láttam vele!
2013. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De irritálja. Érzem, hogy benne van, de ez az elején még normális. Vagy nem? Ami még fura, hogy a barátom kontaktlencséje alig 1 mm-rel nagyobb mint a szivárványhártya, az enyém legalább 2 mm-rel, és a tükörben látom is. A szemész viszont azt mondta, hogy szerinte ez a méret jó. Igazából nagyon csalódott vagyok. Annyira beleéltem magam, hogy jól fogok látni ahogy beteszem...
2013. ápr. 13. 13:48
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy ez a gondom?

[link]

Itt ezt írják: "...A kontaktlencse vásárláshoz nem használhatod a szemüveged adatait, a dioptria és a fókuszpont más érték lesz, mert a kontaktlencse közvetlenül s szemeden helyezkedik el, míg a szemüveg kicsit távolabb, előtte.


A kontaktlencséhez szükséges vizsgálaton megállapítják tehát a szemed dioptria értékét és görbületét. Például mínuszos dioptria esetén a kontaktlencséhez szükséges érték kisebb lesz, mint a szemüvegedé..."


Egyszerűen csak elvették a felírt szemüvegről a papírt, és az alapján csinálták meg a kontaktlencsét.

2013. ápr. 13. 14:16
 5/11 anonim válasza:

Nekem a szemüvegem is ugyanolyan dioptriás, mint a kontaktlencsém.

Nem lehet, hogy fordítva (kifordítva) teszed be? Hülyeségnek hallatszik, de mikor be akarod tenni a lencsét nézd meg hogyan áll. Ha laposabb, akkor rosszul áll, ha mélyebb, akkor jó, akkor illeszkedik jól a szemre.

Nem tudom, hogy érthető e, amit írtam.

2013. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, együtt tettük be az optikussal ma reggel. Most vettem ki, reggel óta bent volt, de nem változott semmi.
2013. ápr. 13. 19:24
 7/11 anonim válasza:
100%
Nekem a kontaktlencsém kisebb dioptriás mint a szemüvegem. Ha berakod a kontaktlencsét akkor azonnal jól kellene látnod, hisz ez nem valami gyógyszer vagy lézeres műtét. Amikor én kértem a kontaktlencsét, nekem külön megvizsgálták a szememet, és úgy adták ide a megfelelő lencsét.
2013. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma visszamentem, megvizsgálták a szemem, és ugyanaz az eredmény jött ki, mint a szemészeten. Azt mondták, még egyszer megrendelik a kontaktlencsét, mert talán véletlenül rossz dioptriát küldtek a múltkor. De valójában csak vakarták a fejüket, látszott rajtuk, hogy fogalmuk sincs, mi lehet a baj. (A kontaktlencsével a legnagyobb betűket, számokat sem tudtam mindet elolvasni a látásvizsgálaton. Az azért durva.)
2013. ápr. 15. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Rögtön jól kell hogy láss. És kizárt hogy ugyanolyan dioptriás legyen a szemüveged mint a lencse, hiszen a lencse a szemeden van rajta, abból mindenképp gyengébb kell. Szemüveged van és azzal jól látsz egyébként?

Nekem pl a szemüvegem -2.75 a kontaktlencsém pedig -2.00 dioptriás. Mindkettővel tökéletesen látok.

2013. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is ugyan ez van. Nekem -6os a szemem és -5 a kontaktlencsém. Én a próbával sem láttam rendesen, de azt mondták megszokom. Nekem végülis annyi volt a baj, hogy kb 1-30 méterig minden homály, távolabb meg szép éles minden. Még tavaly nyáron rendeltem, azóta nem javult. Vissza mentem, hogy miért van ez, de géppel mérték a szemem stb. és nem értik..:( Pedig én is úgy vártam, hogy végre! Jól fogok látni és nem kell hordanom a szemüveget(mivel -6os eléggé kicsinyíti a szemem:S).. erre tessék:( Nem is hordom már lassan 2 hónapja mert elegem lett belőle, hogy nem látok és így csak a pénzt dobom ki.. remélem lézeres szemműtétnél nem lesz ilyenxd.. bár az még jó messze van:)
2013. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!