Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki leírná nekem pontosan...

Valaki leírná nekem pontosan egy szemműtét menetét?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. Azt is írjátok le lécci, hogy mennyibe került. Fájt-e, rossz volt-e után, a szemterpesz rossz volt-e.... Mindenre kíváncsi vagyok. Nem vagyok félős, fogorvostól sem félek, de a tudat, hogy a szememmel csinálnak valamit, az szörnyű... Azt sem bírom, ha sminkelnek, mindig leesik a vérnyomásom... Köszi előre is a segítséget.

2013. jún. 27. 14:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kérdésbe nem írtam oda, hogy lézeres szemműtétről lenne szó.
2013. jún. 27. 14:17
 2/4 anonim válasza:
Nem mindegy milyen műtét. Szürkehályog vagy zöldhályog ellenes, esetleg laserkezelésre gondolsz...?
2013. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ott van, hogy lézeres. :)
2013. jún. 29. 14:35
 4/4 anonim válasza:

Bemész . kapsz érzéstelenítő szemcseppet , megvárják amíg hat ,egyeztetik az adataidat, beülsz a székbe , beteszik a szemterpeszt ( nem érezni semmit ) , majd jön a lézer.

A lézerezés kb. 1 percig tart szemenként , enyhe meleget érzel ,meg kis égett szagot , ami nehéz , hogy közben egy irányba kell mereven nézni , a végén már csak foltokat látsz.


Nekem szemenként 129000 Ft. volt , az adókedvezményt nem tudtam igénybe venni.


Az , hogy utána mennyire fáj , attól függ , hogy melyik fajta műtéti eljárást választod.


Én rövidlátó voltam , a bal szemem

-7 volt , a jobb -6 , most a bal kb. nulla , a jobb -0,5 , tehát nem hordok szemüveget.

Magyarországon az Optik Med - nél , a Margitszigeten és egy budai magánklinikán van lézeres műtét , ők ezres nagyságrendben műtenek ,hozzájuk érdemes fordulni.

Én az Optik Med- nél voltam.

Kétféle műtét van ( rövid és távollátásra ) az Intra Lasik és a PRK.


PRK : gyakorlatilag lézerrel " lecsiszolják " a szemed , olyan formára , hogy megfelelő legyen a fénytörés

Intra LASIK: : egy lézerrel nyitnak egy három oldalú nyílást ( ablakot ) a szemeden , majd a másik lézerrel a szemeden belül " csiszolnak " , úgy , hogy jól legyen a fénytörési pont ( tehát nem a szem felszínén , hanem a szemedben dolgoznak)


Intra Lasik előnyei :

-utána három napon belül munkába állhatsz ,azonnal látni fogsz

-hatékonyabb , mint a PRK , nagy dioptriaszámnál ajánlott, 6-8 dioptriát is el lehet vele tüntetni

-utána rövidebb ideig kell napszemüveget viselni

-nem fáj a regeneráció a műtét után

-ritkák a szövődmények

-kisebb a hámsejtek visszarendeződése

Intra Lasik hátrányai :

-drágább

-ha ütés éri a fejed , szemed , kinyílhat a hasáb alakú seb ( az ablak , amit az első lézerrel vágtak ), ettől idézem , " nagyfokú látásvesztés következhet be " , ( erre a dokinő azt szokta mondani , hogy ha ekkora ütés ér akkor úgyis kifolyik a szemed , így mindegy mi lesz a heggel a szemeden.

PRK előnyei :

-olcsóbb

-ha ütés éri a fejed , akkor sem történik semmi , mert nincsen semmilyen heg a szemeden

PRK hátrányai :

-műtét után tovább kell napon uv szemüveget viselni

-a regeneráció kb. egy hétig fáj ( elviselhető )

-műtét után két napig feküdni kell sötét szobában ( úgy látsz , mintha vastag ablaktáblán át néznél ), majd kb. 1-2 hét alatt alakul ki a látás ( tehát egyre élesebben látsz ), de amíg nem látsz , feküdni kell )

-kisebb a hámsejtek visszarendeződése

-nem biztos , hogy 6-8 dioptriát el lehet tüntetni ,megmaradhat némi rövidlátás

-nagy dioptriaszám esetén éjszakai autóvezetésnél szembejövő autók fényszórói körül fényudvar alakulhat ki

- gyakoribb a szövődmény , mint az Intra Lasik - nál


Műtét után két évig uv szűrős szemüveget kell viselni (napon , akkor is ha felhős ) és szemcseppet kell használni , ha nem teszed , visszajön a rövidlátásod , mivel a szemed hámsejtjei " visszaépítik " a szemed eredeti állapotát.


Mindkét műtét után a szemed örökre szárazabb lesz , kevesebb a könnyed , van akinek szemcsepp kell.

Egy kicsi fényudvar a jobb szememen éjszaka nekem is visszamaradt , az éjszakai autóvezetést ez a műtét nem támogatja , de nem vészes.


Nekem megérte , -7 dioptriával már alig láttam , most nem hordok szemüveget.

A műtétet csak akkor lehet megcsinálni ,ha már nem romlik tovább szemed , tehát kb. 22 éves kor után.

2013. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!