Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha egy ismerősömnek van...

Ha egy ismerősömnek van szemüvege, amit nem használ és ideadná nekem, a keretét fel lehetne használni saját szemüvegemhez? (Hogy csak lencsét kelljen venni. )

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
ha neked megfelel, akkor igen.
2013. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már többször csináltam ilyet. Mindig elvállalták, de közölték, hogy lehet, hogy a keret nem bírja ki a beavatkozást, és akkor oda a keret is. Sose volt semmi baj, szerintem csak azért mondják, hogy bebiztosítsák magukat, ha mégis baj lenne.

Egyébként léteznek ám olcsó keretek is, csak azokat eldugják. Nemrég bementem egy optikába, és megmondtam, hogy olvasószemüveget akarok, csak otthonra, nem kell, hogy szép legyen, és mutattak 2-3000Ft-os kereteket, szerintem még szebbek voltak, mint a drágák.

2013. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A szem mérésekor az szemorvos megadja az lencsék szükséges dioptriáját, és a távolságot, amire kell legyen a két üveg. Ha az ismerősödnek más ez a távolság, akkor neked ez a keret nem lesz jó. Mindenesetre kérdezd meg, mielőtt kifizeted a lencsék csiszolását.
2013. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A két pupilla közti távolságot nem azért mérik meg, hogy jó-e a keret, hanem hogy milyen legyen a két lencse két fókuszpontja közti különbség. Úgy csiszolják bele a keretbe a lencséket, hogy a fókuszpont a te szemednek megfelelő helyre kerüljön.
2013. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igen... akármejék optikába megcsinálják főleg ha oda mentek ahonnan van neki a szemüveg... én is ezt csinálom csak a saját szemüvegeimmel...
2013. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!