Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik vakoknak kifejlesztett...

Létezik vakoknak kifejlesztett óra? És ha igen, akkor az milyen?

Figyelt kérdés
Pl azt gondolom,h sz.gépen vannak felolvasó programok,amik biztosan az időt is ki tudják mondani,de konkrétan valami óra szerűség létezik vakok számára?
2009. okt. 16. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Van "analóg" ki lehet nyitni az üvegét és érzed a mutatókat, és van "digitális" ami olyan mint a számítógépes olvasó
2009. okt. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik ilyesmi. Az egyik lehetőség a kitapintható [olyan, mint a mi mutatós karóránk, csak nincs üveges-műanyag borítása], a másik pedig az, ami megmondja, hány óra van. Láthatatlan kiállításon olyat láttam/hallottam, ami angolul mondta meg, gombnyomásra.

Szerintem még a speciális mobiltelefonok ilyenek, nekik valók.

2009. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. okt. 17. 00:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Vannak ilyen órák. Van a Braille óra (felnyitjuk az üvegét és nagyon óvatosan kell kitapogatni, hogy hol áll a mutató, mert könnyen elállíthatjuk), a másik pedig a beszélő óra (van német, angol és magyar(ez ritka) nyelvű.) Nekem angol van, de szeretnék egy Braille-t is, hogyha valahol csendben kell lenni (előadás, tanóra, stb.), akkor is meg tudjam nézni az időt. Na meg vannak a beszélő számítógépek is (így tudok most is írni:)), van beszélő mérleg, vérnyomásmérő, lázmérő, színfelismerő (oda tartjuk a tárgyhoz, aminek aszínét szeretnénk megtudni és a kis kütyü megmondja, (bár néha téved), van olyan szerekentyű, amivel ellenőrizhetjük, hogy fel van-e kapcsolva a villany. Oda tartjuk a villanyhoz és ha magas hangon sípol, akkor fel van kapcsolva, ha alacsonyabb hangon, akkor nincs felkapcsolva. Nekem nincs ilyen szerkentyűm, így én mindíg a kezemmel ellenőrzöm, hogy hogy' áll a villanykapcsoló:) Tudom, hogy csak az órát kérdezted, de én azért írtam le neked ezeket is, mert ezek is érdekesek lehetnek számodra.
2010. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Wow, köszi, tényleg érdekes, amiket írtál!:) Főleg ezen a színleolvasón lepődtem meg, ilyet még soha nem is hallottam!

Nem tudom, visszaolvasod-e még, de ha írok egy szmájlit, pl hogy :D azt úgy mondja ki a géped, hogy Dé? :D vagy hogy?:D Még sose láttam beszélős számítógépet :D

2010. jan. 18. 12:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia:) Örülök, hogy tudtam Neked érdekeset írni:) Igen, a szmájlikat is olvassa, tehát a :D-t dé-nek mondja. A beszélő számítógép anyniból áll, hogy rendes számítógép, csak beszélőprogram van rá feltelepítve. Most a suliból írok, de otthon van laptopom és az is beszél, tehát arra si fel lehet tenni:) Ha kérdésed van még, ami vakokkal kapcsolatos, írj, én válaszolok szívesen:) Ha gondolod, megadom az e-mail címem. Üdv: Vivien, 18
2010. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!