Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -5. 0 a szemüvegem, de az...

-5. 0 a szemüvegem, de az orvos azt mondta, hogy -4.75-ös kontaktlencse elég lesz, még nem tudom milyen, mert nem érkezett meg a próbalencse, de furcsa, hogy csak úgy leredukált egy negyedet. Ki látott már ilyet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden lencsénél negyednél kisebb dioptria kell, mint a szemüveg, hiszen közelebb van a szemedhez. Jó lesz az :) Nekem szemüveg -3, lencse -2,75, ugyanúgy látok mindkettővel.
2013. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól mondja, bár én úgy tudom, hogy csak a 4 feletti dioptriák esetén kell ez a módosítás, legalábbis én orvosom azt mondta. Kb 5 éve hordok kontaktlencsét, ugyan olyat, mint amilyen a szemüvegem, -1,5 és -2,0 -lásat.
2013. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De a másik szemem -3.5 és azt nem csökkentette!
2013. júl. 11. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor úgy van, ahogy mondtam.
2013. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legritkább esetben egyezik meg a lencse és a szemüveg dioptriája. :D

Nekem pl 2d a szemüvegem, 0,75 cilinderrel. Először 1,5 tórikus lencsét kaptam, és még az is túlkorrigált.

Most pedig 2,5d szférikus lencsét használok.

Többféle módon tudják korrigálni, esetenként ki kell tapasztalni, melyik a jobb. Lencséből amúgy azért kell általában egy kicsit gyengébb, mert közvetlenül a szemen fekszik, míg a szemüveglencse távolabb van tőle és ezt is korrigálni kell ugye.

2013. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!