Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék kontaktlencsére...

Szeretnék kontaktlencsére váltani, le tudnátok írni pontosan hogy zajlik?

Figyelt kérdés
próbalencse, hogy mérik fel milyen fajta kell, lehet-e rögtön havi, vagy előbb napihoz kell hozzászokni, minden tapasztalat jól jön; köszi

2013. júl. 10. 14:47
 1/2 anonim válasza:

Szia!:)

Én pont a nyáron váltottam szemüvegről kontakira. Először is bementem egy szaküzletbe, hogy milyen lencséket tudnának ajánlani, aztán megvizsgálták a szemem (2 géppel - nem fájt - , és természetesen azt is megnézték, hogy a mostani szemüvegemmel még jól tudok-e olvasni). Vizsgálat után feltették az a szemüveget, amiben tudják cserélni a lencsét, és azzal mérték be a lencse méretét. Az egész nem tartott tovább, mint 10-15 perc. Ezek után egyeztettünk az orvossal, hogy ő mit tanácsol stb.. Havi lencsét rendeltünk, és nekem be is vállt.

Mivel ez előtt még nekem sosem volt, ezért amikor elmentem pár nappal később, hogy átvegyem és kifizessem, akkor a próbalencsével megtanították be- és kivenni. Ez egyéntől függő, hogy milyen gyorsan sikerül. Van, ahol megveheted a próbalencsét, de nem mindenhol adják oda (bolt függő). Ha már otthon vagy, és készülsz valahova, az első pár alkalommal azt tudom tanácsolni, hogy ha kontakit beteszed, időben(!) állj neki, mert lehet, hogy kicsit elhúzódik, és nem készülsz el pontosan.

Remélem tudtam segíteni! :)

2013. júl. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes leírást!
2013. júl. 11. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!