Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompa látás javítása takarássa...

Tompa látás javítása takarással szemüveg nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok. kisfiam 5 éves, kb. 1 hónapja állapították meg hogy tompa látó. A bal szemére +6-os lencsét kapott a másikra +1,5-et. Állandó takarást írtak elő a jó szemére,hogy erősítse a balt. A kisfiam nem nagyon akarja hordani a szemüveget a takarással nincs gond reggeltől estig úgy van de én úgy gondoltam,hogy ha megengedem neki,hogy levegye a szemüveget akkor csak még jobban erőlteti a szemét és előbb gyógyul. De valaki meg azt mondja,hogy muszáj lenne az egész napos szemüveg viselés! Aki ebben jártas kérlek írjon!!
2013. júl. 16. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha állandóan takarva van a jobbik szeme, akkor az fog tönkremenni.

A szemüveg két lencséje között nagyon nagy az erőkülönbség. Nem biztos, hogy a későbbiekben majd össze fogja tudni olvasztani a két képet, bár erről annak kell nyilatkoznia, aki ezt a kezelést választotta.

A tompalátást nem szabad összekeverni a dioptriás távollátással.

2013. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem konkrétan 2 hete mondták,hogy tompa látó vagyok,és ezt 12 éves korig lehetett volna kezelni takarással.

Nekem a szüleim nem figyeltek erre,de te figyelj oda a kisfiadra,hogy takarva legyen a szeme,mert különben később már nem lehet vele mit kezdeni,és úgy marad.Most 40 vagyok és nagyon erős szemüvegem van.Szóval muszáj viselni egész nap a szemüveget!

2013. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egész nap le van ragasztva a jó szeme,csak a szemüveget sokszor le veszi! És ezt nem tudom,hogy baj-e?!
2013. júl. 19. 15:02
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ha néha leveszi,az nem baj,de ha nem akarja visszatenni,inkább ne engedd,hogy levegye.Próbáld elvonni a figyelmét valamivel,vagy megbeszélni vele,hogy ezt most fontos hordania.(a második válaszoló voltam)
2013. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!