Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mind a két szememen macula...

Mind a két szememen macula degenerácio alakult ki. A jobb szememen kb.8%-os a látás, a ballon kb.60%. Az arcokat 5 m-en túlról nem ismerem fel és az olvasás is nehezen megy, inkább csak találgatva. Ez elegendő indok ahhoz, hogy leszázalékoljanak?

Figyelt kérdés

#szem #leszázalékolás #macula degenerácio
2013. júl. 18. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A visustáblázat szerint a látáscsökkenésed 30%-os, ezzel a mostani megszigorított rendszerben még rehabra sem vagy jogosult, nemhogy rokkantsági ellátásra. Hacsak nincs más súlyos betegséged is.

Elküldöm a megfelelő törvény linkjét. Ez minden betegséget tartalmaz, a kereséshez használd a Ctr+F keresőfunkciót, a keresőszó legyen "látásélesség". Ha segédprogrammal használod a netet, akkor kérj segítséget valakitől, mert ez táblázat.

2013. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, a linket lehagytam.


[link]

2013. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, az elküldött táblázat (jogszabály) nagyon hasznos. Talán, ami árnyalja a helyzetemet, az az hogy közeelre sem látok jól, a normál méretű szöveg olvasása gondot okoz,, itt Csapody V.-öt mértek, illetve retina beszakadásom is volt. Jelenleg monitoros irodai munkát végzek, de úgy hogy az orrom benne van a képernyőben. Ez a vállamat, hátamat teljesen kicsinálja estére az egy látó szememről nem beszélve. Sajnos a betegség prognózisa sem túl biztató; a megjelenéstől számított 5 év van hátra a "vakságig". A félelmem az, hogyha így a jelenlegi mh.-en nem alkalmaznak, mert lassabb vagyok és többet hibázok, akkor mit csináljak? Mert nemigen találok ilyen látással mást. Azt tudják, hogy gond van, de hogy mekkora azt nem. Elkezdtem gyógymasszőrnek tanulni, erre a szemorvos azt mondta; "Nem ajánlom a retinaleválás kockázata miatt, hisz olyan erőt kell kifejteni!" No, jó hosszú lére eresztettem. Mégegyszer köszönöm a segítséget, minden jót!
2013. júl. 20. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Azzal a látással, ami neked van, nagyon sokan vannak kettes rokkant kategóriában (én is, bár én messzire rosszabbul látok, mint te, közelre valamivel jobban). Most sokan vannak bajban közülünk, mert a munkavállaláshoz kellene a megváltozott munkaképességűeknek járó kártya, azt akkor adják, ha elmegyünk komplex felülvizsgálatra, viszont ha elmegyünk, elveszik a rokkantsági ellátást, mert lejjebb vitték a határokat.

Ha neked még nincs rokkantellátásod, akkor nem veszíthetsz semmit, szerintem add be az igénylést. Legrosszabb esetben csak a kártyát kapod meg, amivel könnyebben találsz munkát, de szerintem valamilyen ellátást is megítélnek neked, csak részletes leletet kérj a szemklinikán.

2013. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy betegem esete:

Sajnos évek óta romlik a látásom.

Diagnózis:Macula degeneráció

Évek óta szedek mindenféle dolgot rá de odáig jutottam, hogyha tovább romlik a látásom a szemembe kapok injekciót. Egy kedves ismerősöm ajánlotta a Krill olajat és mivel nagyon rövid időm volt az orvosi ellenőrzésig napi 2x1 kapszulát szedtem. Az ismerősöm azt mondta, hogy valószínű jó lesz de 2-3 hónap is kell a javulásig...

Tegnap voltam orvosnál:

"Nem tudom mit szed de a látása javult ez teljességgel hihetetlen úgyhogy semmi szükség az injekcióra."

Egyébként a térden sem fáj annyira mint eddig és nem szédülök meg ha felállok.

Az ismerősöm azt mondta:  jó akkor innen szedjek csak egy szemet...eszem ágában nincs, végre valami ami használ is -nem csak az ígéretek!

Számomra egy csoda ez a kis bogyó, az életkedvem hozta vissza. Mostmár nem aggódom a szemem miatt, tudom mit kell vennem,VÉGRE!

2013. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!