Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szikralátás, vibrálás mi...

Szikralátás, vibrálás mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Ha világosba nézek, vibrálva foltokat látok. Némi fáradtságkor (pl iskolában) kinézek az ablakon az égre, és szikrák villognak. Ha monitorba valami fehér van, egyből vibrál, ha lejjebb veszem a fényerőt, akkor egyre jobb, de hát teljesen sötét monitort nem sok értelme van használni. Mitől lehet? Tudtommal a vérnyomásom se magas. Félek nagyon. nehogy valami komoly legyen :(.
2009. okt. 20. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

hmm.. Részvétem!


Ha foltokat látsz és közben szikrákat az egyértelműen ÜVEGTESTI HOMÁLY. Ez anyit jelent hogy a szemedben lévő üvegtest, elöregedeik és elfolyósodik, amiben késöbb uszadékok jelennek meg. Írd be a youtub-ba hogy eye floaters. Ha télleg ez kezdődik el akkor valami ilyesmi fog ki alakulni nálad is. Ez tulajdonképpen ártalmatlan, csak iszonyatosan zavaró. Késobb foltok fonalak, fátylak és úgynevezett szellemek fognak kialakulni a szemedben. Ennek két féle gyógyítási módja van:


Vitrectomia:

Az egyik legbonyolultabb sebészeti eljárás. Humán nyelven szólva kiszívják a szemed levét és zselével töltik fel.


A másik pedik egy Lézeres eljárás Washington D.C.ben:

Elég drága viszon szinte veszélytelen és nagyon hatásos, Itt nem cserélik ki az üvegtestet, hanem egyszerüen lézerrel megsemmisítik az uszadékokat.


Persze egyátalán nem biztos, hogy erről van szó lehet még ezer más oka is. Csak azért modnom el, mert nekem így kezdődött 14 évesen anno az egész üvegtesti homály gond.


Ne ess pánikba, mert az csak ront rajta. Légy kemény, és vizsgáltasd ki magad!

2009. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudod elképzelni, hogy mennyire megnyugtattál :). Köszi :).
2009. okt. 20. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban üvegtesti homályról van szó,azon sokat segít a sok C vitamin
2010. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:


Azt csak hiszed, hogy sokat segít.... semmit...

2010. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd átadom az üzenetedet a szemorvosomnak.Egy ismerősömnek pedig megmondom,hogy mikor erre a problémára szedte a c-vitamint és segített rajta,azt csak bekébzelte:)
2010. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Visual snow :/ Nekem is van, sokaknak van. Okát nem tudják csak találgatnak, de állítólag USA-ban gőzerővel folyik egy kutatás, ami 2014. áprilisára vagy már nyarára eredményt hozhat.


Sokan fellélegeznénk, ha végre lenne rá mód, hogy eltűnjön ez a jelenség.

2013. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!