Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szem alkalmazkodóképességéne...

A szem alkalmazkodóképességének romlását mi okozhatja 20 éves korban?

Figyelt kérdés

Az interneten is mindenhol csak arról írnak, hogy 40-50 éves kortól elkezd romlani, stb, sehol sem találok olyat, ahol fiatalkori problémáról írnának... Egyedül vagyok ezzel?!


+4 dioptriás olvasószemüveget viselek, az szemész orvos szerint az én szememnek még alkalmazkodnia kellene, mert fiatal vagyok, és 60 éveseknek szoktak ilyen erős olvasószemüveget felírni. De én tényleg nem látok közelre, nem tehetek róla :-/


Mitől lehet ilyen rossz a szemem akkomodációja?


2011. szept. 27. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán a napi 8 óra a CRT monitor előtt ??

Vagy a Neonfény??

Vagy a kettő egyszerre??

Szerintem megválaszoltam a kérdésed kérdéssel! :)

2011. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy egyedül. A neonfénytől én is gyakran úgy érzem, hogy nem ártana egy szemüveg. Sajnos elég régen nézettem már meg.. nem tudom mi a f*szért van az egyetemeken olyan lámpa, amilyen, mert utánuk feszt azt lehet érezni néha mintha jól kibőgted volna magad. Szerencsére nem mindenhol van ilyen, így általában elmúlik ez az érzés is és a szemprobléma is, de hát nem vagyunk egyformák. De ha közelre nem látsz jól, annak nem hinném hogy köze lenne a korodhoz, szimplán csak rossz a szemed, kb. ez olyan, nem? mint akik távolra nem látnak csak fordítva? Még általános iskolában mondta a tanárunk, hogy az ilyen szemüvegeseknek azért jó, mert idős korukra lehet helyrejön, mivel az idősek a vízveszteség miatt nem látnak jól (vagy valami ilyesmi, már nem emlékszem pontosan de a szem alakjának a változása miatt).
2011. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.

Igazából valami hozzáértő válaszára lennék kíváncsi. Ha valakinek van ötlete, írjon!

2011. szept. 28. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
webbeteg?:D Itt csak nagy ritkán akad szerintem, ott pedig név nélkül válaszolnak neked és tényleg hozzáértők.
2011. szept. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem már ott is, csak még nem jött válasz :D
2011. szept. 29. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!