Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színes kontaktlencsét szeretné...

Színes kontaktlencsét szeretnék hordani, mindegyiknek ilyen gyatra az oxigénáteresztő képessége?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem tetszik a szemem színe, ezért úgy döntöttem, hogy színes, dioptriás lencsére váltanék, hogy legalább kipróbáljam, de kissé megtorpantam, amikor megláttam az adatokat. 20 DK/t oxigénáteresztő képesség egy "minőséginek" kikiáltott lencsénél? :S Én úgy tudom, hogy az oxigén nagyon fontos, jelenleg 135 DK/t feletti -2,25 -ös lencséket viselek, estére pedig már fáj tőle a szemem, bele sem merek gondolni, hogy egy 20 DK/t esetében mi lenne. Igaz, láttam 0 dk/t képességű lencsét is, de ezt el sem tudom hinni, hogy egyáltalán ilyeneket még gyártanak......

Ezt néztem ki magamnak: [link]


Vélemény?


Köszi


2013. júl. 23. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Van Freshlook színesem... azóta is áll a fiókban, annyira rossz. Végig érezni a szememben ha berakom, valamint csak világos szemen változtat bármit is. Meg olyan nagy a belső lyuk, hogy a színes részt is csak félig fedi. Nekem nincs extra sötét szemem, de nem is világos, csak olyan simán zöldeskék, de még ezen sem változtatott szinte semmit. Nagyon gyenge.

Én sok féle színeset próbáltam, mind kényelmetlen volt eddig, viszont más lencsék jobban fedtek, viszont azokkal meg az volt a baj hogy iszonyat természetellenes a szín és a mintázata is. Abszolút nem olyanok mint képeken látni.

De a legjobb színes jelenleg mind közül anyagában meg minden, az az Acuvue Colours 2. Ennek sincs nagy oxigénáteresztése, a színanyag miatt ez nem is lehetséges szerintem. De ez aránylag kényelmes lencse.

2013. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A teljesen fedő lencse sem fedi el a szemet? Hihetetlen :S Freshlookból nem olyan volt neked, ami csak kiemelő volt? Mert az tényleg nem jó semmire sem.
2013. júl. 24. 12:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek sajnos mind ilyenek, nem is ajánlják őket, max alkalmi használatra.
2013. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!