Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét meddig hagyhato...

Kontaktlencsét meddig hagyhatom bent a legelső alkalommal?

Figyelt kérdés
Volt már lencsém, de az évekkel ezelőtt volt, azóta egyetlen egyszer sem volt bent. Hány óra hosszáig maradhat a szememen?
2013. júl. 10. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában azt mondják, hogy első nap 2 óra, aztán mindig növelni. Nekem bent volt a "sima" időben rögtön, 10-12 órát.
2013. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2013. júl. 10. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőre 2-4 óra, utána minden nap 2-3 órával lehet nyújtani.

De kérdezd meg az optikust, kontaktológust, orvost, nem tudom, ki illesztette (remélem konzultáltál előtte, ha évek óta nem hordtál lencsét!!!)

De amúgy ameddig bírja a szemed. Nekem 6 órát mondtak 2. napra, de éppen programom volt, el is felejtettem kb hogy a szememben van a lencse, és semmi problémám nem volt a dologból. Azt úgyis érzi az ember, ha már kényelmetlen, akkor ki kell venni, amúgy pedig nincs gond. :)

2013. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Első nap 2 órát volt bent, de utána másodszor program miatt kénytelen voltam sokkal tovább bent hagyni, de szerencsére semmi problémám nem volt vele, végig "kényelmes" volt.
2013. júl. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!