Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vizet mivel...

AlicQa kérdése:

Kontaktlencse vizet mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Csak egy éjszakára kellene.
2013. júl. 26. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tudsz szerezni desztillált vizet, úgyhogy csapi vízbe tegyed. Nem lesz semmi baja, csak mielőtt felhelyezed, alaposan fertőtlenítsd le.
2013. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A csapvíz tele van baktériumokkal és szárít, szóval ez egy hülye ötlet, ha beletetted dobhatod is ki. A folyadékot helyettesíteni szemcseppel lehet.

Amikor olyan van hogy otthon hagyod a folyadékot vagy valami, elfogy, akkor inkább egy este aludj a lencsével a szemeden, ezt bármelyikkel meg lehet tenni havi 1-2 alkalommal, semmi baj nem lesz tőle.

2013. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a másodiknak van igaza. Gyógyszertárban vegyél műkönnyet, ha mindenképp ki akarod venni éjszakára..
2013. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tudom, hogy nem szabad rendszeresen csapi vízben tárolni a lencsét, de ha az egyetlen másik alternatíva az, hogy a szemben marad, akkor, egyetlen éjszakára, szükség esetén elmegy. Én gyakran kénytelen voltam megtenni, és semmi baja nem lett a lencsémnek. Lassan harminc éve hordom a kontaktlencsét, és kezdettől fogva mindig vízzel öblítettem kivétel és berakás előtt is, de soha nem gyulladt be a szemem. Bajom csak abból volt, hogy túl sokáig hordtam, akkor sem begyulladt, hanem kiszáradt, és a lencse feltapadt, és valósággal kopogott, hogy még gumiszívókával is alig tudtam leoperálni.
2013. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pfuj már vízben, nem hiába vannak a megette a szemét a féreg cikkek. Pont ilyenek miatt fordulhat elő.
2013. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!